http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Żaki i skrzaty walczyły o Mistrzostwo Wielkopolski!

Wyróżniony Żaki i skrzaty walczyły o Mistrzostwo Wielkopolski!

Na obiektach GOSiR odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Patronat nad mistrzostwami objęli: Zdzisław Kujawa, prezes Stelli i wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna oraz dyrektor GOSiR – Jacek Mańkowski.


W Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów wystartowała rekordowa liczba 86 zawodników z aż ponad dwudziestu klubów Wielkopolski.  Łącznie z trenerami, rodzicami i osobami towarzyszącymi  halę wypełniło prawie sto pięćdziesięcioro sympatyków białej piłeczki. Turniej rozgrywany był jednocześnie w ramach obchodów Dnia Dziecka.

W kategorii żaczek wygrała Julia Borowska z Polonii Śmigiel, w żakach Kacper Zrol z LKTS Luboń, w kategorii skrzatek zwyciężyła Matylda Gumulak z GOKiS Pionier Kleszczewo, a w wśród skrzatów Hubert Kwieciński z Konina. Z zawodników gnieźnieńskich ósme miejsce w żakach zajął Ksawier Jaros, w skrzatach Piotr Nowak był jedenasty, podobnie w żaczkach była Weronika Woźniak.  

Grupa młodych zawodników Stelli która wystartowała to głównie nowa grupa naborowa. Dla nich był pierwszy start i przetarcie w tak dużej imprezie. Turniej wzbudzał duże emocje nie tylko u rywalizujących dzieci, ale czasami jeszcze większe u licznie przybyłych rodziców.  

Szczególne emocje towarzyszyły momentowi losowania atrakcyjnych nagród spośród wszystkich dzieci uczestniczących. Zawody były kolejnym dowodem popularności tenisa stołowego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.