http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Niechanowska Dyszka”

Wyróżniony „Niechanowska Dyszka”

Po raz pierwszy w Niechanowie rozegrany została „Niechanowska Dyszka”. Zgodnie z nazwą było do pokonania dystans 10 kilometrów. W rywalizacji udział wzięło blisko 170 zawodników.


„Niechanowska Dyszka” – to zapewne kolejny bieg masowy, jaki wpisze się w kalendarz tego typu zawodów sportowych w naszym powiecie. Zawody te zostały przeprowadzone na terenie gminy Niechanowo. Start i meta znajdowały  się na terenie Plant w Niechanowie. Trasa przebiegała przez Planty Niechanowo, Mikołajewice, Drachowo, Malczewo – agrafka, Drachowo, Mikołajewice. Pomiar czasu na trasie był prowadzone elektronicznie, tak jak w każdym renomowanym biegu.

Na starcie stanęło blisko 170 zawodników i zawodniczek. Walka na trasie do łatwych nie należała. Pogoda co prawda dla kibiców dopisała, natomiast biegacze, zdaniem jednego z uczestników – Andrzeja Krzyścin – musieli się zmagać na długich prostych z promieniami słońca.

Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył Janusz Morzyński z Powidza. Wspomniany wcześniej Andrzej Krzyścin zajął miejsce trzecie. Wśród pań triumfowała Marzena Siwińska z Witkowa. Dystans pokonali też starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński oraz radny województwa wielkopolskiego Tadeusz Tomaszewski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi pamiątkowe statuetki. Była też prowadzona klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jak zapewnił organizator i pomysłodawca biegu, wójt gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz  – kolejna „Dyszka” – za rok.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.