http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tytan drugi w Pucharze Polski

  • Napisane przez Maciej Maciejewski / Tytan Gniezno
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Tytan drugi w Pucharze Polski

Gnieźnieńscy rugbiści rozegrali turniej Pucharu Polski Rugby 7 we Wrocławiu. Po bardzo zaciętym pojedynku, który wymagał dogrywki, ulegli w finale Czarnym Pruszcz Gdański 26:31.


W fazie grupowej Tytan Gniezno rywalizował z drużynami z Mazowsza i Pomorza. Pierwszy mecz gnieźnianie zwyciężyli pewnie 49:0 pokonując debiutujących w tegorocznych rozgrywkach przeciwników z Ciechanowa. W drugim meczu gnieźnianie musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców i ulegli Czarnym z Pruszcza 7:22. Gnieźnianie awansowali do fazy półfinałowej z drugiego miejsca w grupie.

W półfinale pewnie pokonali rugbistów Czarnych Bytom 33:7. - Cały mecz zagraliśmy bardzo zespołowo. Prowadziliśmy do przerwy pewnie 14:0 i choć straciliśmy przyłożenie na początku drugiej połowy ostudziliśmy głowy i zdobywając trzy kolejne przyłożenia pokazaliśmy, że ten mecz był pod naszą kontrolą od początku do końca – ocenił półfinał kapitan gnieźnieńskiej drużyny Patryk Popek.

Po zwycięstwie w półfinale przyszedł czas na najważniejszy tego dnia mecz – finał. W nim przyszło gnieźnianom ponownie rywalizować z Czarnymi Pruszcz Gdański, którzy w półfinale pewnie pokonali gospodarzy, Rugby Wrocław, 45:7. Gnieźnianie w finale zagrali zupełnie inne spotkanie niż w fazie grupowej. Wyciągnęli wnioski, podtrzymali lepszy styl gry z półfinału i grali „przyłożenie za przyłożenie”. Do przerwy na tablicy znajdował się wynik 12:12, a po regulaminowych 14 minutach sędzia zarządził dogrywkę, ponieważ spotkanie zakończyło się wynikiem 26:26.

W rugby 7 można grać nieskończoną liczbę 5-minutowych dogrywek. Wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie punkty. Tym razem gnieźnianie musieli uznać wyższość rywali z Pomorza, którzy pierwsi zdobyli przyłożenie.

Drugie miejsce we Wrocławiu należy uznać za sukces gnieźnieńskich rugbistów, którzy ze względu na kontuzje kilku podstawowych zawodników zagrali w okrojonym składzie. Turniej w stolicy Dolnego Śląska Tytan traktuje jako dobry prognostyk przed najważniejszymi turniejami tego sezonu – finałem Mistrzostw Polski oraz finałem Pucharu Polski. Ten drugi odbędzie się w Gnieźnie 29 czerwca. Gnieźnianie we Wrocławiu zagrali w następującym składzie: Łukasz Dziel, Sebastian Graczyk, Mateusz Krawczuk, Karol Podlawski, Patryk Popek,  Aleksander Przybylski, Filip Sadłowski, Marcin Szumiński, Maciej Włodarski.

Wyniki meczów gnieźnian we Wrocławiu
Faza grupowa:
GKR Tytan Gniezno - Ciechan Ciechanów 49:0
GKR Tytan Gniezno - Czarni Pruszcz Gdański 7:22
Półfinał: GKR Tytan Gniezno - Czarni Bytom 33:7
Finał: GKR Tytan Gniezno - Czarni Pruszcz Gdański 26:31 (26:26)

Gnieźnianie po 7 turniejach Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 zajmują 4 miejsce w tabeli za Posnanią Poznań, Kaskadą Szczecin oraz KS Budowlanymi Łódź.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.