Logo
Wydrukuj tę stronę

Brydżyści „Lokatora” Gniezno najlepsi!

W pierwszy majowy poniedziałek 11 uczestniczących w turnieju par reprezentujących sekcje brydżowe Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra wcześniej wygenerowane z sytemu Bridge Spider (Pajączek) 30 rozdań. Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka jest bardzo prosta, gdyż polega na pragmatycznej licytacji oraz skutecznej rozgrywce i obronie.


Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami. Tym razem, z rezultatem 60,65 procent turniej wygrała para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno). Drugą lokatę z dorobkiem 58,92 procent zajęli reprezentanci Forty Rogowo – Robert Górny i Rajmund Wiśniewski a trzecią z rezultatem 56,00 procent niezrzeszona para Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski. Czwarte miejsce z dorobkiem 54,33 procent wywalczyła para Jan Jarmuż – Piotr Stefański(Forta) a piąte w tym ciekawym turnieju nagrywając 53,92 procent zajęła para Marek Piechociński – Maciej Szczepański (Chaos Gniezno). Szósta pozycję   z rezultatem 51,83 procent zajął duet Jacek Gronowski (niezrzeszony) – Tadeusz Kubów (PAB Poznań/Gniezno).

Kolejny turniej brydżowy par – również na zapis maksymalny - rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 13 maja o godz. 17.00 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej. Będzie to V edycja Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Startujące w tym turnieju pary będą mogły porównać swoje wyniki z około 800 parami grającymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju, gdyż wszyscy uczestnicy turniejów rozgrywanych w blisko 60 ośrodkach grają tymi samymi układami kart przygotowanymi przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie.

Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turniejach brydżowych, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół, studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.
Informacjelokalne.pl