Fatalny weekend laskarzy Startu Gniezno

Laskarze Startu Gniezno 1954 rozegrali w miniony weekend dwa pojedynki ligowe. Pierwszy w Poznaniu, a drugi w Gnieźnie. Niestety – oba przegrane.

Na pierwszy ze wspomnianych meczów zespół Startu Gniezno wyjechał do Poznania. Tam był  podejmowany przez miejscową Wartę. Okazało się, że to gospodarze dominowali na boisku. Już do przerwy prowadzili 3:0.  Dwie bramki zdobył Maciej Walkowiak, a jedną Macieja Paecha. Po zmianie stron na 4:0 podwyższył wynik Bartosz Zaworski. Następnie hat tricka zaliczył Maciej  Walkowiak. Potem pod koniec trzeciej kwarty na 6:0 podwyższył Bartosz Zaworski.

W ostatniej kwarcie Startowcy się przebudzili i odrobili połowę strat. Na listę strzelców wpisali się Maciej Wejerowski, Gracjan Jarzyński i Maksymilian Pawlak. Ostatecznie Warta pokonała Start 1954 - 6:3.

Niestety, w niedziele, na swoim obiekcie lepiej nie było. Startowcy przegrali z Gąsawą 3:7. W tym pojedynku obu ekipom przeszkadzało zimno i padający deszcz. Bramki dla gnieźnian w tym meczu zdobyli: Hubert Grotowski, Arkadiusz Brożek oraz ponownie w drugiej połowie meczu Hubert Grotowski.