Wymęczone zwycięstwo

Wyróżniony Wymęczone zwycięstwo

Piłkarze Mieszko Gniezno podejmowali na swoim obiekcie zespół Wierzyca Pelplin. Goście aktualne zajmują przedostatnią pozycję w tabeli ligowej. Faworytem meczu byli zatem gnieźnianie. Jednak mecz, jak się okazało nie był spacerkiem dla biało-niebieskich. Na szczęście  - udało się im wywalczyć zwycięstwo i punkty pozostały w Gnieźnie.

Po dwóch ostatnich porażkach Mieszka na własnym boisku, do meczu z Wierzycą Pelplin, piłkarze tego klubu podeszli bardzo poważnie. Chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. I to się udało pomimo, że nadal wielu gnieźnieńskich zawodników boryka się z kontuzjami, zatem zespół grał w osłabieniu.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Mieszka, bo bramce Adama Koniecznego w 23 minucie gry. Co prawda dziesięć minut wcześniej celnie trafił Mikołaj Panowicz, jednak sędzia uznał, że to był gol ze spalonego. Po zmianie stron goście mieli lepszy okres gry i to oni przeważali na boisku. Zaowocowało to golem w 50 minucie autorstwa Patryka Regulskiego. Po kolejnych 10 minutach drugi raz piłkę w siatce Pelplinian umieścił Adam Konieczny. Było zatem 2:1 dla Mieszka.

I takim rezultatem zakończył się ten mecz. Nie należał on do widowisk porywających. Ważne jednak zwycięstwo i cenne punkty. Jednak jaka faktycznie jest obecna forma Mieszka zweryfikują zespoły zajmujące wyższe miejsca w tabeli ligowej.