http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Aktywny i udany marzec „Kijkowego Trzemeszna”

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Aktywny i udany marzec „Kijkowego Trzemeszna”

Członkowie trzemeszeńskiej grupy entuzjastów nordic walking zaliczyli kolejny miesiąc startów. Ich udział w zawodach zakończył się tradycyjnie wieloma sukcesami.


W sobotę 2 marca w Dąbrowie koło Mogilna odbyła się ósma edycja Zimowego Biegu Dębowego na dystansie 15 km. Imprezą towarzyszącą były zawody nordic walking na odcinku 7,5 km, bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Gmina Dąbrowa, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Sucharzewo „Kuźnia”, Rada Sportu w Dąbrowie, Gminny Ludowy Zespół Sportowy "Olimpia" Dąbrowa, Zespół Szkół w Dąbrowie, OSP z Dąbrowy, Parlina, Krzekotowa i Mokrego a także Sołectwa – Dąbrowa, Parlin i Parlinek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Dąbrowa. Trasa marszu biegła drogą asfaltową przez Parlinek i Parlin, gdzie na rywalizujących czekali głośno kibicujący mieszkańcy mijanych miejscowości oraz rytmiczna muzyka.

Wśród startujących w marszu nordic walking znalazła się grupa osób, reprezentujących Gminę Trzemeszno. Zawodnicy „Kijkowego Trzemeszna” zanotowali na swoim koncie kolejny udany występ. Małgorzata Szczudlik wywalczyła drugie miejsce wśród kobiet. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się – Angelika Zaręba, Maciej Antas i Grzegorz Mądry. Gminę ponadto reprezentowała Marzena Stankowska, która zajęła czwarte miejsce w K 41+. W marszu z kijkami wystartowały 102 osoby, w tym 61 kobiet. Słoneczna pogoda, doskonała organizacja oraz fantastyczna atmosfera sprzyjały rywalizacji oraz dały możliwość do miłego spędzenia tego sobotniego dnia.

Grzegorz Mądry – M – 6/open – 7/49:48 min.
Małgorzata Szczudlik – K – 2/open – 9/49:54 min.
Angelika Płachcińska – K – 4/open – 14/51:41 min.
Maciej Antas – M – 11/open – 15/51:52 min.
Marzena Stankowska – K – 13/open – 35/56:35 min.

W niedzielę, 3 marca w Gnieźnie nad jeziorem Winiary odbył się „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 i 10 km. Rozegrano także zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg na 1963 metry a długość trasy związana była z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego /1963 rok – Józef Franczak pseudonim Lalek/.

Pomysłodawcą biegu była Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy a głównym organizatorem Stowarzyszenie Ochotnicza Armia Wielkopolska, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Garnizon Gniezno przy współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie oraz Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Wśród kilkunastu startujących w marszu nordic walking znalazły się zawodniczki „Kijkowego  Trzemeszna”, które nie dały szans rywalom. Osiągnięte wyniki pozwoliły trzemeszniankom zająć czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Agnieszka Kędzierska, Małgorzata Szczudlik oraz Kamila Kolberg stanęły odpowiednio na pierwszym, drugim i trzecim stopniu podium. W biegu na dystansie 5 km w kategorii MUNDUROWI wystartował Maciej Antas. Zawody były jedną z wielu inicjatyw, jakie miały miejsce w całej Polsce w tym dniu i odbyły się w ramach siódmej edycji największej otwartej imprezy sportowo – edukacyjnej, towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Jak informuje okolicznościowa broszura – w tym roku w akcji wzięło udział 70 tysięcy biegaczy, którzy w 300 miejscowościach oddali hołd Żołnierzom Wyklętym.

W sobotę 23 marca w Prudniku (woj. opolskie) odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking. Poza główną imprezą zorganizowano także I Rajd Górski o Puchar Starosty Prudnickiego na dystansie 5 km. Miasteczko zawodów wraz ze startem i metą usytuowane zostało w prudnickim lesie, w bliskim sąsiedztwie Sanktuarium Św. Józefa. Jak przystało na górskie zawody, trasa nie była łatwa ale za to bardzo malownicza i dobrze przygotowana. Wszyscy uczestnicy rywalizacji nie kryli zadowolenia z ukończenia dystansu. Wśród 119 zawodników (51 kobiet) znaleźli się także śmiałkowie z Trzemeszna. Reprezentanci Kijkowego Trzemeszna zanotowali na swoim koncie udany występ. Małgorzata Szczudlik i Grzegorz Mądry zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zawody ukończyła także Marzena Stankowska.

Grzegorz – 2:48:29 – open 27/M – 25/M 60 – 2
Małgorzata – 2:56:42 – open 43/K – 8/K 30 – 2
Marzena – 3:32:29 – open 101/K – 37

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia byli – Gmina Prudnik, Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team oraz Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz całego sztabu sponsorów udało się 24 marca w Głodnie (pow. Grodziski) zorganizować niesamowitą imprezę, w której udział wzięło około tysiąca zawodników startujących na różnych dystansach. Najmłodsi rywalizowali w biegach od stu do tysiąca dwustu metrów. Z kolei dorośli mogli się zaprezentować w marszu rodzinnym, marszu nordic walking oraz biegu głównym na pięć kilometrów. Wśród osób, które wsparły szczytny cel imprezy znalazła się Agnieszka Kędzierska. Przemierzyła ona z kijkami pięciokilometrową trasę i okazała się najlepszą wśród kobiet. Start i meta znajdowały się przy Sali Ostoja w Głodnie a trasę poprowadzono polnymi i leśnymi ścieżkami. Zawody odbyły się bez pomiaru czasu. Bieg charytatywny "Po szansę dla Adama" miał na celu wesprzeć dwudziestoośmioletniego Adama Jankowiaka z Rakoniewic. W 2017 roku zaledwie miesiąc po ślubie uległ wypadkowi, podczas którego doszło do złamania kręgosłupa i jednocześnie do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Jedyną szansą na poprawę zdrowia pana Adama jest kosztowna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu.

W niedzielę, 31 marca odbyły się XXVI Biegi Żnińskie. W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację w biegu na dystansie 2,5, 5 i 10 km oraz zawody w nordic walking na odcinku 5 km. W marszu z kijkami nie zabrakło reprezentacji „Kijkowego Trzemeszna”. Występ zakończył się sukcesami. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Szczudlik. Drugą lokatę w kategorii pań wywalczyła Agnieszka Kędzierska. W rywalizacji udział wzięła także Marzena Stankowska. Start usytuowano na palcu Wolności a metę w Parku Miejskim nad jeziorem Małym Żnińskim. Trasa marszu obejmowała ulice oraz bliskie okolice Żnina. Zawodników przywitała piękna, słoneczna pogoda a organizatorzy zadbali o miłą atmosferę. W zawodach nordic walking udział wzięło 87 osób, w tym 58 kobiet.

Małgorzata Szczudlik – 32:28 min./open – 5/K 1
Agnieszka Kędzierska – 33:11 min./open – 8/K 2
Marzena Stankowska – 38:04 min./open – 35/K 15

Gminę Trzemeszno godnie reprezentowali także – Filip Kubacki (36:19 min.) – „Bolt” oraz Anna Hęś (37:51 min.) i Agata Hęś (37:22 min.) – „Drużyna Szpiku”. Agata zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Filip był drugi w M 15. Poza popularyzacją biegania i promocją Ziemi Pałuckiej imprezie towarzyszył cel uczczenia 15 rocznicy śmierci Andrzeja Rosiaka. Organizatorem zawodów był Żniński Klub Biegacza „1992”, Urząd Miejski w Żninie, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Urząd Powiatowy w Żninie oraz Miejsko – Gminne Zrzeszenie LZS w Żninie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.