Koniec sezonu dla koszykarzy MKK

Wyróżniony Koniec sezonu dla koszykarzy MKK

Sklep Polski MKK Gniezno przegrali z Politechniką Gdańską w pojedynku rewanżowym fazy play- off. Tym samym zakończyli tegoroczny sezon ligowy.

Mecz pomiędzy MKK Sklep Polski a Politechniką Gdańską zaczął się bardzo obiecująco dla gnieźnian, bo to oni objęli  prowadzenie po celnych trafieniach miedzy innymi za trzy punkty, Emila Raua. Jednak w miarę upływu czasu Gdańszczanie zaczęli odrabiać starty i ostatecznie pierwszą kwartę zakończyli wynikiem  korzystnym dla siebie 21: 20.

Przewagę utrzymali w drugiej kwarcie. ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 42: 35 dla gości. Po przerwie, już po dwóch minutach goście prowadzili już 48:37. Po chwili Politechnika trafiła za trzy punkty. Dodatkowo w 4 minucie „trójkę” trafił Marcin Malczyk i było 54:38 dla koszykarzy z Trójmiasta.

Ostatecznie po trzech kwartach gnieźnianie przegrywali z Politechniką 52:70.W ostatniej części meczu gnieźnian było stać na zdobycie zaledwie pięciu punktów. Goście zdobyli ich 23 i mecz zakończył się porażką podopiecznych trenera Arkadiusza Konowalskiego 75:93. Ta przegrana wyeliminowała zespół MKK z dalszych rozgrywek w tym sezonie.

Sklep Polski MKK Gniezno-Politechnika Gdańska 75:93 (20:21, 15:21, 17:28. 23:23)
Sklep Polski MKK Gniezno: Rau 21, Szydłowski 15, Dobrzycki 13, Kotwasiński 9, Budnikowski 4, Sobkowiak 4, Nocek 3, Maroszek 2, Wietrzyński 2, Leśniczak 2, Szorcz, Gorzelany.