Porażka MKK w Gdańsku

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno rozegrali pierwszy mecz w ramach pojedynków rundy play-off. Na pojedynek ten udali się do Gdańska. Niestety, polegli z miejscową Politechniką w stosunku 69:90.

Niestety, koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski pierwszy pojedynek z rundy play-off przegrali w Gdańsku z miejscową Politechniką 69:90. Gnieźnianie zresztą zdawali sobie sprawę, że grają z pretendentem do tegorocznego awansu. Mecz miał kilka odsłon, a o wygranej gospodarzy zadecydowała  głównie druga kwarta w której gospodarze odskoczyli gnieźnianom na 18 punktów.

Pierwsza kwarta była dobra w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego. Sam Dariusz Dobrzycki trafił trzy razy za trzy punkty. Ta część  meczu zakończyła się tylko trzy punktowym prowadzeniem gospodarzy. Niestety w drugiej, wcześniej wspomnianej kwarcie, gospodarze grali jak w transie i dominowali na placu gry. Wygrali ta część meczu 28:10. Strata zatem w połowie meczu, przy rezultacie 44:24 byłą trudna do odrobienia. Tym bardziej ze gdańszczanie kontrolowali grę. Końcowy wynik tego pojedynku to 90: 69. Punkty zatem zostały w Gdańsku. Pojedynek rewanżowy zapowiedziany jest na następny weekend.

Politechnika Gdańska – Sklep Polski MKK Gniezno 90:69 (25:22, 28:10, 20:18, 17:19)
Punkty dla MKK: Dobrzycki 18, Kotwasiński 12, Sobkowiak 10, Szydłowski 8 i Lesniczak 8, Wietrzyński 4, Budnikowski i Nocek 2.