http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zagrali dla Marka Śliperskiego

W piątkowy, mglisty i chłodny wieczór na stadionie żużlowym rozegrany został mecz w hokeju na lodzie. Był to pierwszy mecz w tej dyscyplinie sportu w Gnieźnie od wielu lat. Tym razem miał charakter charytatywny.


Żużlowcy i przyjaciele rozegrali mecz hokeja na lodzie na sztucznym lodowisku usytuowanym na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej. Mecz te miał charakter charytatywny. Uczestnicy rywalizacji zagrali dla Marka Śliperskiego, mieszkańca naszego miasta. Pan Marek przed blisko 30 laty  pomagał w kontaktach z zawodnikami z zagranicy. Był też korespondentem „Tygodnika Żużlowego”. Teraz od dłuższego czasu choruje na stwardnienie rozsiane.

Mecz rozegrany był w czasie trwania żłoby narodowej, o czym wspomniał prowadzący imprezę spiker Grzegorz Buszkowski. Obyło się zatem bez oprawy muzycznej. emocji jednak nie zabrakło. Kibice, którzy przybyli w ten chłodny wieczór mogli podziwiać  zawodników tym razem ubranych w stroje hokeistów na lodzie.

W zespole żużlowców zagrali: Oskar Fajfer, Kevin Fajfer, Tomasz Fajfer, Maciej Fajfer, Patryk Fajfer, Mateusz Jabłoński, Dominika Orzechowska, Mirek Jabłoński. Ekipę  przyjaciół tworzyli: Patryk Kaniasty, Karol Ratajczak, Tomasz Maciejewski, Szymon Maciejewski, Tomasz Kaźmierski, Patryk Piechowiak, Rafał Morawski, Błażej Fajfer, Bartosz Rychlicki i Jakub Krawczyk.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 1:0 ekipy żużlowców. Gola strzelił Mirosław Jabłoński, który w okresie zimowym gra w hokeja w amatorskim klubie w Poznaniu. Zresztą również pozostali uczestnicy meczu zimą amatorsko parają się tą dyscypliną sportu. W czasie meczu zbierane były pieniądze na pomoc Panu Markowi. Była też licytowana koszulka z podpisem Mariusza Czerkawskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.