http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukcesy tenisistów Stelli Niechan

Wyróżniony Sukcesy tenisistów Stelli Niechan

Zwycięstwo i dwa remisy tenisistów stołowych w ligowych zmaganiach. Był też sukces indywidualny – drugie miejsce Zuzi Lewandowskiej w Poznaniu.


Kolejne ligowe mecze rozgrywali pingpongiści Stelli Niechan Gniezno. W Luboniu stellistki grały z liderem LKTS Luvena. Mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Już pierwsze pojedynki dostarczyły niesamowitych emocji i zwrotów akcji. Na pierwszym stole Agata Klabińska prowadziła 2:1 Zuzanną Woźniak. Podobnie równolegle na drugim stole Zuzanna Lewandowska prowadziła 2:0 z Natalią Piechotą.  W pewnym momencie na obu stołach zrobiło się 2:2 i po 10:10. A więc emocje w końcówce. Agata Klabińska miała nawet piłkę meczową, jednak przegrała 12:14. Zuzia Lewandowska przegrywała już 10:7 w piątym secie, doprowadziła do wyrównania. Potem po kolei każda miała piłki meczowe, jednak nasza zawodniczka wytrzymała ciśnienie i wygrała.  

Potem Aleksandra Leśnicka pewnie wygrała z Kinga Rogalką, a Zuzia Jasiecka uległa Julii Gładysz. W deblu nasza para: Klabińska-Leśnicka wygrała, młodsza para: Lewandowska-Jesiecka przegrała. Remis 3:3. Następnie Leśnicka wygrała z liderką gospodarzy Woźniak 3:1, Jasiecka uległa Piechocie, Agata Klabińska wygrała pewnie z Rogalką a Zuzia Lewandowska nie dała rady Wiktorii Frelich. Mecz zakończył się chyba sprawiedliwym remisem 5:5. Nasza liderka Aleksandra Leśnicka wygrała kolejny szesnasty pojedynek.

Świetnie również zagrali mężczyźni. W Opalenicy wygrali niespodziewanie wysoko 7:3. Po dwa punkty zdobyli: Jakub Różak i Filip Kujawa, jeden zdobył Dawid Balcerzak i wygrane oba deble.

W drugim meczu z „Nałecz” Ostroróg padł remis 5:5. Nasi przegrywali już 2:5, jednak końcówka należała do naszych zawodników. Znowu skutecznie zagrali Jakub Różak i Filip Kujawa zdobywając komplet zwycięstw. Po punkcie dołożył Dawid Balcerzak i nasz  debel. Trzeba powiedzieć, że są to doskonale wyniki mając w pamięci porażki z oboma tymi zespołami w pierwszej rundzie w Gnieźnie.  

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Jakub Różak grający na pierwszym stole i Filip Kujawa. Zespół Stelli zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli.

Sukces Zuzanny
Kolejny bardzo dobry występ zanotowała Zuzia Lewandowska. W turnieju Grand Prix Kadetów w Poznaniu zajęła drugie miejsce. W imprezie startowało ponad osiemdziesięcioro zawodników.

W półfinale Zuzia pokonała Aleksandrę Małek ze Śmigla 3:1, w finale nie dała rady niewygodnie grającej Weronice Kaźmierczak ulegając 0:3. Dobry występ zanotował Adrian Tymosz, Patryk Król zajmując siedemnaste miejsce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.