Znakomite zawody w Gnieźnie, czyli Mistrzowie Polski w badmintonie!

Od czwartku w hali widowiskowo-sportowej odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Zawody zgromadziły najlepszych zawodników z kraju, wśród których byli potencjalni pretendenci do występu na Igrzyskach Olimpijskich. Jednym z patronów medialnych Mistrzostw był portal informacjelokalne.pl.

Pierwsza Stolica Polski po raz pierwszy gościła przysłowiową śmietankę badmintonistów z naszego kraju. Wszystko to zaprawą rozgrywanych 55.Indywidualnych  Mistrzostw Polski Elity w badmintonie. Ogólnie do rywalizacji przystąpiło blisko 150 zawodniczek z całego kraju. Rywalizowali oni w singlu, deblach oraz w grach mieszanych.  Przez trzy dni odbywały się pojedynki eliminacyjne. W niedziele od rana zgromadzeni w hali Mieczysława Łopatki mogli oglądać emocjonujące gry finałowe.

W finale debla kobiet zmierzyły się Agnieszka Wojtkowska i Aneta Wojtkowska oraz Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska. Ostatecznie  siostry Wojtkowskie wygrały w trzech setach  20:22, 21:17, 25:23 i obroniły tytuł.

W starcie singlistów Adrian Dziółko zwyciężył Michała Rogalskiego  w dwóch setach 21:17, 21:15.

W mikście (gry mieszane ) spotkały się ze sobą Agnieszka Wojtkowska i Paweł Pietryja oraz Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. W trzecim do głosu doszło  doświadczenie Agnieszki i Pawła, którzy wygrali cały mecz 21:19, 20:22, 21:14 zostając mistrzami Polski.

W finale ubiegłoroczni tryumfatorzy Miłosz Bochata i Ada Cwaliny mierzyli się z Przemysławem Wachą i Michałem Łogoszem.  Mistrzowie w dwóch setach pokonali starszych rywali 23:21, 21:18.

Na koniec zawodów 38 minut zajęło Kamili Augustyn wygranie meczu z mistrzowskiego z Wiktorią Dąbczyńską w dwóch setach do 19, a co za tym szło,  obronienie tytułu Mistrzyni Polski.

Zdaniem tak zawodników, jak i gospodarzy mistrzostw były znakomitymi zawodami, w których faworyci potwierdzili swoją klasę. Ja nas poinformował prezydent Gniezna Tomasz Budasz, istnieje realna szansa, by u schyłku lata w Pierwszej Stolicy Polski odbyły się kolejne zawody w badmintonie, tym razem o randze Mistrzostwa Europy.