http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Puchar Polski: tenisistki na drugim miejscu, tenisiści na trzecim

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy

Po udanych występach w lidze dla tenisistów stołowych Stelli Niechan, niedziela była dniem kolejnych ważnych gier. Tym razem były to rozgrywki w Pucharze Polski. Rywalizacja odbywała się w Niechanowie i Ostrorogu.


W Niechanowie w Finale Drużynowego Pucharu Polski spotkały się najlepsze zespoły kobiet z Wielkopolski. Stellistki w pierwszym półfinałowym pojedynku pokonały drużynę UKS Nałęcz Ostroróg 4:2. Aleksandra Leśnicka pokonała 3:0 Martę Zielińską, Agata Klabińska również 3:0 wygrała z Adrianna Jenek, a Zuzanna Lewandowska uległa Natalii Kasprzak 0;3. W deblu para: Klabińska-Leśnicka po dramatycznym meczu przegrała 2:3 z Kasprzak-Jenek. W decydujących meczach Stellistki okazały się lepsze. W meczu liderek Aleksandra Leśnicka pokonała łatwo Natalię Kasprzak 3:0, Agata Klabińska wygrała z Cembrowicz 3:0 i Lewandowska z Jenek 3:2. W drugim półfinale LKTS Luvena Luboń pokonał Polonię Śmigiel 4:0.

W meczu finałowym zespół Stelli mimo walki w każdym pojedynku singlowym i w deblu uległ drużynie z Lubonia 0:4. Ostatecznie Puchar gospodarza Wójta Gminy Niechanowo - Szymona Robaszkiewicza powędrował do Lubonia.

Równolegle w Pucharze Polski w Ostrorogu rywalizowali mężczyźni. W pierwszym meczu półfinałowym mimo wyrównanych gier stelliści niespodziewanie wysoko przegrali z gospodarzami UKS Nałęcz 0:4.

Zrewanżowali się w meczu o trzecie miejsce pokonując MKS Opalenica 4:3. Zespół gnieźnieński grał w składzie: Jakub Różak, Filip Kujawa, Dawid Balcerzak i Dariusz Sałamaszek. Cały turniej wygrali gospodarze.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.