http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Stolotka” i Mistrzostwa Polski w badmintonie w Gnieźnie!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Stolotka” i Mistrzostwa Polski w badmintonie w Gnieźnie!

W Gnieźnie w przyszłym roku odbędą się 5. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Przedsmakiem tej imprezy był turniej „Stolotka”, który odbywał się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej.


100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na różne sposoby. W Gnieźnie odbywa się to także na sportowo. Wszystko za sprawą turnieju badmintona „Stolotka”, który 14 i 15 grudnia odbywał się w nowej hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie. Imprezę  honorowym patronatem objął prezydent Gniezna Tomasz Budasz, prywatnie czynnie uprawiający ten sport. Przy tej okazji prezydent  i poseł na Sejm RP – Zbigniew Dolata zagrali krótki mecz pokazowy.

„Stolotka” – to nazwa nawiązująca do rocznicy odzyskania niepodległości oraz samego badmintona, gdzie lotka stanowi nieodłączny element gry. Jednym z celów turnieju było ukazanie badmintona jako profesjonalnej dyscypliny – obecnej na igrzyskach olimpijskich od 1992 roku. Na turniej w Gnieźnie zaproszeni zostali  gracze rozpoczynające swoją przygodę z rakietą i lotką, jak i zawodnicy trenujący ten sport regularnie. Turniej swoim patronatem objęła także Fundacja Narodowy Badminton.

W trakcie tej imprezy poinformowano, że na przełomie stycznia i lutego odbędą się 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Organizację tych zawodów w Gnieźnie wspiera poseł Zbigniew Dolata, sympatyk sportu oraz czynny zawodnik badmintona. Przez cztery dni, około 150 profesjonalnych zawodników z 35 klubów z Polski, walczyć będzie o najważniejszy dla nich tytuł. - Królewskie Gniezno po raz pierwszy w historii będzie miało możliwość ugościć na swojej ziemi najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w polskim badmintonie. Myślę, że będzie to nie lada gratka dla fanów dyscypliny, których w Gnieźnie jest naprawdę dużo - powiedziała w imieniu organizatora Wielkopolskiego Okręgowego Związku Badmintona, dyrektor turnieju Marlena Szkudlarczyk.

Turniej potrwa od czwartku 31 stycznia – eliminacje, a zakończy się w niedzielę, 3 lutego finałami. Wstęp na halę będzie bezpłatny. 15 grudnia podczas konferencji prasowej, porozumienie dot. organizacji imprezy podpisali prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz Marzena Świerczyńska wiceprezes WOZB.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.