http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Taniec ognia – zawsze na tak

Wyróżniony Taniec ognia – zawsze na tak

Gniezno organizując Jarmark Świąteczny wpisuje się w kulturowe dziedzictwo zachodniej Europy, której częścią Wielkopolska nie przestała być nigdy. Od lat jednym z powtarzających się postulatów mieszkańców Gniezna były właśnie jarmarki przedświąteczne. Kolejny już za nami.


Tegoroczny jarmark pokazał dobitnie, że tego potrzebowaliśmy. Tłumy na otwarciu, ale też w tym roku i na zamknięciu. Pośrodku też we wszystkie dni nie zabrakło zainteresowania. Dowodem na to jest fakt, że na najbardziej obleganych stoiskach na ostatni dzień towaru zabrakło. Babcia Regina np. która przywiozła wspaniałe wędliny w ostatnim dniu prawie została bez towaru. Mimo, że Jarmark to nawiązanie do tradycji naszych zachodnich sąsiadów, stoisko sióstr z Białorusi również było oblegane.

Dziś w ostatnim dniu na scenie pojawili się w repertuarze kolędowym uczniowie popularnej Szkoły Muzycznej, ale też panie z mokowskiego zespołu Retro.

To jednak przygotowany na zakończenie fireshow zgromadził sporą rzeszę gnieźnian pod sceną. Tegoroczny Jarmark zakończył się ogniście.

Czekamy więc na następny, może jednak nazwać go po naszemu Jarmarkiem Gwiazdkowym. Bożonarodzeniowe, świąteczne są już nawet za Wisłą. Gwiazdka to wielkopolska tradycja.

Tak czy owak Rynek żył przez tych kilka dni dzięki działaniom Urzędu Miasta i MOK-u. A ognie podobały się nie tylko dzieciom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.