http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Wójt bez większości w radzie, ale z poparciem na widowni

Wyróżniony Wójt bez większości w radzie, ale z poparciem na widowni

Dziś zebrała się Rada Gminy Niechanowo. Podczas inauguracyjnej sesji nowo wybranych rajców najpierw zaprzysiężono, a potem wybrano ich przewodniczącego. Swoją pracę oficjalnie rozpoczął także nowy wójt, 35-letni Szymon Robaszkiewicz, który nam opowiedział, przed jakimi wyzwaniami stoi gmina Niechanowo.


Uroczyste posiedzenie zostało zorganizowane w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie, a obrady I sesji tutejszej Rady Gminy otworzyła najstarsza z wieku radna - Elżbieta Jasek, która zarządziła złożenie ślubowania przez wszystkich nowych radnych. Następnie zaprzysiężono nowo wybranego wójta Szymona Robaszkiewicza, który zwrócił się krótko do licznie zebranych, zarówno radnych, jak również mieszkańców zasiadających na widowni. – Od urodzenia jestem mieszkańcem gminy Niechanowo, a ostatnie kadencje byłem radnym w tej gminie. Pragnę z tego miejsca wszystkich państwa zapewnić, że będę dla was i będę godnie reprezentował was oraz działał dla dobra naszej gminy. Jestem otwarty na szeroko rozumianą współpracę i tak jak do tej pory będę popierał słuszne, rozsądne i dobre decyzje, będę realizował te zamierzenia, które były omawiane na naszych spotkaniach. Zawsze będę każdego wysłuchiwał i rozmawiał z państwem o sprawach i problemach, przede wszystkim pomagając w realizacji postulatów, takich chociażby np. jak zgromadzenie sesji, państwa w godzinach popołudniowych – mówi Szymon Robaszkiewicz, wójt gminy Niechanowo.

Wójt, mimo wygrania wyborów bezpośrednich na swój urząd, nie będzie miał luksusu posiadania większości swoich radnych. Komitet, z którego poparciem wystartował w wyborach, w nowej Radzie uzyskał zaledwie trzy mandaty. Z symbolicznym poparciem przybyli za to jego zwolennicy, których reakcje było słychać podczas dzisiejszego zgromadzenia. – Pragnę złożyć podziękowania za obecność na dzisiejszej uroczystej sesji i czuję przede wszystkim ogromne wsparcie z państwa strony, które dodaje naprawdę wielu sił do intensywnej pracy na rzecz naszej małej lokalnej społeczności. Wszystkim, którzy mi zaufali i oddali na mnie głos serdecznie dziękuję, a osoby nieprzekonane dziś zapewniam, że poprzez skuteczne działanie będę starał się przekonać do mojej osoby – dodaje Sz. Robaszkiewicz.

Na stanowisko przewodniczącego Rady Gminy Niechanowo zostały wysunięte dwie kandydatury: Zdzisława Sikory z komitetu wyborczego Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo (11 radnych), który pracami tej jednostki kieruje nieprzerwanie od czterech kadencji i Moniki Majewskiej z komitetu wyborczego Razem dla Gminy Niechanowo (3 radnych) i z poparciem radnej niezależnej - Bożeny Jaworskiej. W tajnym głosowaniu z 11 głosami poparcia na nowego przewodniczącego wybrano ostatecznie Zdzisława Sikorę, który przejął dalsze prowadzenie dzisiejszego posiedzenia. Takim samym wynikiem zakończyło się wyłanianie wiceprzewodniczącego, którym wybrano Jarosława Olejniczaka.   

Radę Gminy Niechanowo w ósmej kadencji przypadającej na lata 2018-2023 będą tworzyły najprawdopodobniej dwa kluby radnych, które jeszcze formalnie się nie uformowały w takowe ugrupowania i nadal występują jako komitety wyborcze:

KWW Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo: Maria Kierzek, Agnieszka Ratajczak, Elżbieta Jasek, Jolanta Walaszek, Robert Guziałek, Marzanna Trzaskawka, Krzysztof Frankiewicz, Ewa Kasprzyk, Marek Jagodziński, Zdzisław Sikora, Jarosław Olejniczak.

KWW Razem dla Gminy Niechanowo: Monika Majewska, Teresa Bartz, Jacek Wolicki

Radna niezależna: Bożena Jaworska

Do radnych na koniec zwrócił się były poseł Tadeusz Tomaszewski, który apelował do wszystkich o mądrość oraz poszanowanie dla wyników demokracji, a także podziękował nieobecnemu dziś byłemu wójtowi Eugeniuszowi Zamiarowi, który rządził w gminie przez cztery ostatnie kadencje, tj. od 2002 roku.

Ostatnio zmienianyśroda, 21 listopad 2018 10:32

5 komentarzy

 • brawo
  brawo piątek, 23, listopad 2018 07:57 Link do komentarza Raportuj

  gratuluję portalowi informacje lokalne za sprawiedliwe i obiektywne artykuły. tego samego nie można niestety powiedzieć o portalu gniezno ... gdzie redaktorzy to kolesiostwo które ewidentnie trzyma jedną stronę i nie wie co to rzetelne dziennikarstwo

 • Jan
  Jan środa, 21, listopad 2018 20:27 Link do komentarza Raportuj

  Ludzie uspokojcie sie.. Przecież Pan Szymon zarzeka s i ę że zrobi wszystko dla dobra mieszkańców gminy.. Pracownikami ug są też mieszkańcy gminy więc trochę hipokryzja byłoby ich zwalniać... Wydłużyć godziny pracy? Jasne z tymże wydłużenie w jednym dniu musi spowodować skrócenie w innym więc za chwile
  będzie hałas że np w jeden Dzien urząd jest czynny tylko do 14. Wydluzymy do 17,a co z tymi co pracują do 18?ok Wydluzymy do 18. A jak ktoś pracuje do 19??nie da się wszystkim dogodzić...

 • Mieszkanka
  Mieszkanka środa, 21, listopad 2018 17:37 Link do komentarza Raportuj

  Proponuję ponad połowę pracowników wyrzucić z Urzędu. Taka prawda, że nie pracują tam tylko biorą kasę za siedzenie przy stołku i piciu kawki!!

 • Gość
  Gość środa, 21, listopad 2018 09:39 Link do komentarza Raportuj

  Popieram, i zmienić godziny otwarcia urzędu.

 • janciovodnik
  janciovodnik wtorek, 20, listopad 2018 22:19 Link do komentarza Raportuj

  Pierwsze co to zrobić porządki w Urzędzie. Do pracy ich wszystkich zagonić.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.