http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Martyna Jakubowicz zaśpiewała w Gnieźnie

Wyróżniony Martyna Jakubowicz zaśpiewała w Gnieźnie

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodku Kultury w Gnieźnie wystąpiła dzisiaj - w ramach Festiwalu „Fyrtel” - Martyna Jakubowicz, która zaśpiewała m. in. swój wielki przebój pt. „W domach z betonu”, ale także piosenki z wydanej z tym roku płyty „Zwykły Włóczęga”, na której śpiewa piosenki Boba Dylana.


Jako gwiazda tegorocznego festiwalu kulturalnego „Fyrtel” w Gnieźnie wystąpiła popularna wokalistka i gitarzystka - Martyna Jakubowicz, której towarzyszył zespół muzyków z dobrze znanym Mietkiem Jureckim, na co dzień basistą Budki Suflera. Artystka zaprezentowała m. in. swoją najnowszą piosenkę „Skąd tyle zmian” w repertuaru Boba Dylana. – Bob Dylan jest w ogóle bardzo ważnym wykonawcą dla muzyki rozrywkowej, a do tego dostał Nagrodę Nobla i firma zamówiła u mnie tę płytę, więc uznałam, że jest to fajna i ciekawa propozycja. To jest moje drugie podejście do Dylana, aczkolwiek nieco inne ujęcie, bo pierwszą płytę aranżował Bartek Straburzyński, a grał ze mną zespół Voo Voo, a teraz zrobiliśmy to wspólnie z Darkiem Befaltowskim na gitarze – mówi Martyna Jakubowicz.

Piosenki zaaranżowano w taki sposób, żeby idealnie pasowały do jej stylu, choć wielu piosenek o miłości na niej nie znajdziemy. – Śpiewam różne piosenki, nie jestem specjalistką od piosenek miłosnych. Zasada zawsze jest jedna, my gramy nowe piosenki, bo jest nowa płyta i stare hity, bo ludzie chcą tego po prostu słuchać – dodaje piosenkarka.

Tłumaczeniem tekstów piosenek słynnego pieśniarza i noblisty na język polski zajmował się mąż artystki - Andrzej Jakubowicz, który jest uważany za najsłynniejszego w Polsce tłumacza twórczości Boba Dylana.

Ponad godzinny koncert zakończył się owacjami na stojąco i bisami. Po zakończeniu koncertu, artystka podpisywała swoją najnowszą płytę pt. „Zwykły Włóczęga”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.