http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nauczycielskie „Oskary” wręczone!

Wyróżniony Nauczycielskie „Oskary” wręczone!

Przypadający w niedzielę Dzień Nauczyciela będzie świętowany w polskich szkołach na dniach w sposób zapewne tradycyjny. We wtorek natomiast w bardzo oryginalnym stylu święto obchodzono w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Uczniowie dla swoich nauczycieli już po raz drugi przygotowali galę oscarową i obdarowali ich słynnymi statuetkami w dowód uznania za ich wyróżniające się cechy.


Nie było kwiatów, a zastąpiła je mała uroczystość, którą wypełniło kilka występów wokalnych i miłe słowa, przez które młodzi ludzie okazali im swoją sympatię i wyrazy szacunku. W taki nietypowy sposób uczniowie zorganizowali Święto Edukacji Narodowej dla swoich nauczycieli. Przyznali im nauczycielskie „Oskary” – Nauczyciele byli nominowani do tych nagród jeszcze w poprzednim roku szkolnym, w czerwcu i całe wakacje uczniowie mieli czas, by się namyśleć, jakiego nauczyciela chcą nagrodzić w danej kategorii dziś przedstawiamy tych nauczycieli, którzy wygrali. W głosowaniu wzięło udział 700 uczniów na ok. 800 wszystkich, czyli frekwencje mieliśmy dość dużą, a nominowana była większość z 70 nauczycieli, którzy uczą w naszej szkole – podkreśla Grzegorz Dworek, przewodniczący samorządu szkolnego.

Wśród kategorii i takie, które traktowane są bardzo poważnie, ale również ciekawe spostrzeżenia. – Mamy kategorię „artystyczna dusza”, którą wygrała pani Anna Kamzela. To ona według uczniów jest najbardziej charakterystyczna i posiada mega osobowość. Śmiało możemy powiedzieć, że uczennice na pewno się wzorują na pani Kamzeli pod względem jej ubioru. Wiemy, że sama szyje sobie ubrania i sama kombinuje swoje kreacje na co dzień, w których wygląda oszałamiająco – mówi główny organizator tego przedsięwzięcia.

– „Złotym wykładowcą” po raz dugi już zostaje pani Anna Kowszewicz, dwie statuetki: „opanowany nauczyciel” i „uśmiech roku” dla pani Natalii Majewskiej, „żartownisiem roku” pan Łukasz Kaszyński, „bratnią duszą” pani Paulina Gawlak, „katarynką roku” pan Janusz Wyrwiński, „najbardziej zabieganym nauczycielem” pan Robert Bazułka, a „kultowym tekstem” w 2018 roku zostało powiedzenie pani Ewy Śmigielskiej i tu cytat „co ty godosz” – wymienia G. Dworek.

Wyróżnionym było miło, a właściwie chyba nawet więcej, niż miło. – To wyróżnienie jest rzeczywiście niesamowite ze względu na to, że ono jest od uczniów, a więc nie z góry, tylko z dołu i to jest takie potwierdzenie tego, że jest się w dobrym miejscu i że się pracuje w dobrym zawodzie – uważa Anna Kowszewicz, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, którą zapytaliśmy, skąd takie uznanie dla jej osoby w oczach uczniów. – Nie wiem. Trudno powiedzieć tak naprawdę, z czego to wynika. Myślę, że to się opiera o jakąś naturalność i że to musi wynikać z jakiejś kompetencji człowieka i tego, jaki jest. To jest jakiś charakter na pewno i to, żeby cieszyć się swoją pracą, ta pracą z uczniami. Jeśli ktoś jest zadowolony z pracy, to wykonuje ją dobrze po prostu i ze mną chyba właśnie tak jest. Na tyle, na ile jest to możliwe, to staram się zaprzyjaźniać z moimi uczniami, bo wtedy lepiej się pracuje. To działa w ten sposób, że jeżeli komuś się ufa, to to też pomaga na przyswojeniu większej ilości wiedzy i więcej tematów jest atrakcyjnych, jeśli lubi się wykładowcę. W jakimś sensie trzeba na pewno taka postać autorytetu zbudować, bo trzeba między nauczycielem a uczniem wytworzyć taka atmosferę, która sprzyja tej nauce, ale wszystko oczywiście w odpowiednich granicach – tłumaczy A. Kowszewicz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.