http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Niech to będzie dla was nie tylko czas nauki, ale czas zabawy”

Wyróżniony „Niech to będzie dla was nie tylko czas nauki, ale czas zabawy”

Dla wielu osób, to nie zdanie matury czy otrzymanie dowodu osobistego stanowi wejście człowieka w życie dorosłe, ale rozpoczęcie studiów jest jego wejściem w prawdziwą dorosłość. Dziś takie wyzwanie rozpoczęli nowi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, którzy złożyli tradycyjne ślubowanie.


W tym roku akademickim swoje studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie rozpocznie ok. 200 osób na pięciu kierunkach: zarządzanie i inżynieria produkcji, fizjoterapia,  pielęgniarstwo, transport, informatyka. – Gratuluje wam zdania egzaminu dojrzałości i dokonania bardzo słusznego wyboru dobrych studiów. Życzę wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz radości z jej posiadania. Nie poddawajcie się w razie niepowodzeń – apeluje już na wstępie prof. Janusz Wiśniewski, rektor PWSZ Gniezno: – Jak mawiał Thomas Edison, nasza słabością największą jest poddawanie się, a drogą najpewniejszą do sukcesu jest zawsze próbowanie. Studia to jednak nie tylko czas nauki i dlatego zachęcam was, abyście angażowali się w życie akademickie naszej uczelni, w prace samorządu studenckiego i kół naukowych, bo chciałbym, żebyście aktywnie się włączali w organizowanie naszych przedsięwzięć i brali udział w konferencjach naukowych, sympozjach szkoleniowych czy wykładach otwartych, ale żebyście również uczestniczyli we wszelkich inicjatywach wspomagających naszą integrację dotyczącą środowiska lokalnego i krajowego – dodaje prof.  J. Wiśniewski.

Przedstawiciele każdego z pięciu kierunków pierwszego roku studiów składali dziś ślubowanie, w ten sposób zostali poddani immatrykulacji, czyli przyjęciu w poczet studenckiej społeczności. – Niech to będzie dla was nie tylko czas nauki, ale czas zabawy, nawiązywania przyjaźni i gromadzenia pięknych wspomnień na całe życie. Nade wszystko dziś życzę wam abyśmy wszyscy, jak tutaj jesteśmy spotkali się podczas waszego absolutorium i dyplomatorium. Zerowy wskaźnik bezrobocia wśród naszych absolwentów i ich wysokie zarobki pokazują, że specjaliści, którzy kończą studia w PWSZ Gniezno są potrzebni – mówi rektor.

Okazja do przeżywania przygody studenckiej z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie odtąd będzie o tyle ciekawsza, że uczelnia od tego roku akademickiego zacznie również kształcić swoich studentów na drugim poziomie, czyli studiach magisterskich.

– Ta uczelnia od 15 lat jest tutaj dla was, dla całego miasta, dla całego powiatu. Zwracając się do władz miasta i powiatu, proszę abyście częściej dostrzegali nasz potencjał, gdyż PWSZ Gniezno, to nie tylko nowoczesne laboratoria, ale przede wszystkim znakomita kadra wykładowców i wspaniali studenci. Myślę, że potencjał drzemiący w naszych studentach, który połączymy z wiedzą i doświadczeniem przekazywanymi przez naszą doświadczoną kadrę naukowo-dydaktyczną może kiedyś w wielu aspektach przysłużyć się naszym mieszkańcom, a szerokie spektrum kierunków studiów oferowanych przez PWSZ zapewnia tak dziś potrzebne w całym regionie kadry specjalistów – zauważa prof. J. Wiśniewski.

W dzisiejszej uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego 2018/2019 uczestniczyli m.. in. prezydent Tomasz Budasz, wicestarosta Jerzy Berlik i bp. Krzysztof Wętkowski, biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.