http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Stanisława Celińska wystąpiła w Gnieźnie

Wyróżniony Stanisława Celińska wystąpiła w Gnieźnie

To był piękny, bardzo klimatyczny koncert artystki niezwykłej i nietuzinkowej, która pasję do śpiewania odkryła bardzo dawno temu, choć szerzej zaczęła zajmować się tym fachem dopiero 6 lat temu. Dziś wieczorem zaprezentowała przede wszystkim repertuar ze swojej nowej płyty pt. „Malinowa”.


Ten koncert był ważnym punktem programu trwającego XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, bo Stanisławy Celińskiej z pewnością nie można odmówić wielkiego wyczucia artystycznego, które dobrze się wkomponowało w tę konferencję. To muzyczne wydarzenie z pewnością wniosło również nieco mądrości do dialogu chrześcijańskiego, którym jest nacechowane to naukowe, gnieźnieńskie przedsięwzięcie. – Myślę, że spędzicie z nami taki dobry i spokojny czas, że się wyciszycie i zapomnicie o swoich różnych dolegliwościach, problemach, smutkach – mówiła rozpoczynając sobotni koncert Stanisława Celińska, która zachwalała swoje ostatnie piosenki: – W takim celu właśnie powstała płyta „Malinowa”, żeby wyjść ludziom naprzeciw, położyć im rękę na ramieniu i powiedzieć: „nie lękajcie się, wszystko będzie dobrze”.

– Właśnie, nie lękajcie się, wiemy czyje są te słowa, a czemu człowiek wciąż tak się wszystkiego boi, od rana do wieczora, a przecież i tak wiadomo, że nie spadnie żaden włos z naszej głowy bez wiedzy tego Kogoś, kto nad tym wszystkim czuwa – dodaje S. Celińska.

Artystce towarzyszyło na scenie aż ośmiu muzyków: Janusz Muraszko (akordeon), Kuba Frydrych (gitara), Wojciech Olszewski (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Samela (kontrabas), Andrzej Laskowski (kontrabas), Tomasz Lisiecki (wiolonczela), Maciej Kociński (saksofon), Maciej Muraszko (perkusja).

Koncertu znanej aktorki wysłuchał m. in. abp Wojciech Polak - metropolita gnieźnieński i Prymas Polski.

Ostatnio zmienianyśroda, 26 wrzesień 2018 21:53

1 komentarz

  • meloman
    meloman sobota, 22, wrzesień 2018 23:35 Link do komentarza Raportuj

    Cudowna, w większości bardzo młoda publika, znakomicie reagowała na piękne słowa przedstawianych piosenek. Pani Stasia stworzyła w naszej auli niesamowitą atmosferę, łączącą seniorów z młodymi, których na koncercie była większość. Sam ksiądz Prymas był zachwycony odbiorem tego koncertu, szczególnie przez młodzież . Profesjonalny podkład muzyczny, stworzony przez siedmiu wirtuozów z całej Wielkopolski, grających czasami, nawet na trzech, rożnych instrumentach spowodował, że koncert ten, śmiało można nazwać, muzycznym wydarzeniem roku w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.