http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Tu powstała Polska. Tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”

Wyróżniony „Tu powstała Polska. Tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”

Poznaliśmy laureatów tegorocznej IV edycji konkursu ogólnopolskiego dla dzieci „Tu powstała Polska. Tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”. Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, a jego zwycięzcami jest pięć drużyn z różnych stron Polski.


Do konkursu swoje prace zgłosiło 21 drużyn. Potem przeprowadzono plebiscyt internetowy, w którym wzięło udział ponad 12 tysięcy głosujących. W wyniku głosowania zostało wyłonionych pięć prac uznanych za najlepsze, a ich autorzy w nagrodę za tydzień przyjadą na 3-dniową wycieczkę do Gniezna. – Najpierw pracowało nad wszystkimi zgłoszeniami jury złożone z pracowników Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Mogę zaznaczyć, że grupa, która reprezentuje Stowarzyszenie w Skaryszewie została wciągnięta na listę finalistów bez potrzeby głosowania, a potem dopiero wyłoniono czterech kolejnych finalistów w drodze głosowania internetowego. Ta praca najbardziej się wyróżniała na tle innych i taką decyzję podjęliśmy, bo nie chcieliśmy, żeby praca ta gdzieś zginęła podczas głosowania – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieńska.

– Te pięć zespołów przyjedzie za tydzień do Gniezna i spędzą tu trzy dobry, w dniach 12-15 września. W tym czasie będą czekały na nich różne atrakcje i spotkanie integracyjne w Gajówce w Nadleśnictwie Gniezno, a ponadto przewidzieliśmy jeszcze zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i wizytę w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu – dodaje B. Tarczyńska.

Zadanie polegało na przygotowaniu 100-sekundowego materiału poświęconego powstaniu wielkopolskiemu. – Te filmiki pokazują nam dorosłym, jak powstanie wielkopolskie jest widziane oczami dzieci i od razu powiem, że jest widziane zupełnie inaczej niż nam się wydaje – przyznaje Agnieszka Rzempała-Chmielewska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. – Te prace są bardzo ciekawe, interesujące i każda technika dla nas była zaskoczeniem, bo nie narzucaliśmy formy przekazu. Po przejrzeniu ich wszystkich widać wyraźnie, że niektóre dzieci naprawdę napracowały się bardzo przy tworzeniu tych filmików – zauważa A. Rzempała-Chmielewska.

Wśród laureatów tegorocznej, IV edycji Konkursu Ogólnopolskiego dla dzieci „Tu powstała Polska. Tu wygrała Polska. 100-lecie Powstania Wielkopolskiego” są dzieci ze szkół podstawowych w: Babach (woj. łódzkie), Ełku (woj. warmińsko-mazurskie), Pile (woj. wielkopolskie), Szczecinku (woj. zachodnio-pomorskie), Skaryszewie (woj. mazowieckie).

Gniezno odwiedzą - w ramach nagrody - delegacje z tych pięciu miejscowości, czyli uczniowie i ich opiekunowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.