http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

JW 6200 to ciekawa propozycja dla młodzieży

Wyróżniony JW 6200 to ciekawa propozycja dla młodzieży

Zajmują się opanowywaniem technik proobronnych i działają w Gnieźnie od roku. Na czym polegają ich działania i po co powołano do życia grupę JW 6200, o tym na dzień przed obchodami Święta Wojska Polskiego opowiada nam Damian Strugała, żołnierz i pomysłodawca przedsięwzięcia.


- JW 6200 to grupa propagująca działania proobronne. Skąd wziął się pomysł, żeby powołać do życia taką grupę?
- Pomysł wziął się stąd, że wcześniej nie było takiej grupy w Gnieźnie. Chcemy skupiać w swoich szeregach ludzi młodych. Ja osobiście mam zdanie, że młodym trzeba wskazać jakąś drogę i spowodować, żeby mieli zajęcie, które im daje satysfakcję. I właśnie dlatego założyłem tą grupę, a prosto tłumacząc, to grupa propaguje działania proobronne oraz zajmujemy się replikami broni palnej ASG, czyli Air Soft Gun w skali 1:1.

- Ile osób bierze udział w tym przedsięwzięciu? Na czym polegają Wasze działania? Co robicie? Gdzie Was można spotkać?
- Na stałe w grupie na tę chwilę jest 11 osób. Od początku września przeprowadzić będziemy rekrutację w celu zwiększenia liczby naszych członków. Naszym głównym miejscem treningowym jest teren po cukrowni w Gnieźnie, ale można nas spotkać również w lesie miejskim. Nasze działania polegają na przyswajaniu taktyki wojskowej oraz taktyki działania policyjnych jednostek specjalnych, a występujemy na imprezach, na których polegają na odzwierciedlaniu pola walki.

- Uczestniczycie również w profesjonalnych szkoleniach. Czego się już nauczyliście? Co macie w planach?
- Ponieważ taktyka wojskowa jest obszernym zagadnieniem, to nasza grupa ciągle się doszkala i uczy kolejnych rzeczy, w celu zgrania różnych elementów w jedną całość. Nauczyliśmy się już czarnej taktyki, czyli odbijania zakładnika i to prezentowaliśmy w sobotę na gnieźnieńskim Rynku podczas imprezy pt. Motoserce. Opanowaliśmy techniki ratownictwa pola walki, czyli poruszania się w terenie zalesionym, zajmowanie pozycji bojowych. Cały czas doskonalimy postawy strzeleckie u każdego z naszych członków, a w planach mamy zorganizowanie wspólnych ćwiczeń z jednostkami operacyjnymi Wojska Polskiego.

- Często występujecie na festynach ze swoimi pokazami i rekonstrukcjami. Co prezentujecie?
- Na pokazach, których było już kilka prezentujemy umundurowanie oraz wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego. W ramach pokazu prezentujemy odbijanie zakładnika, zabezpieczenie terenu podczas znalezienia bomby oraz wystawiamy często wartę oraz punkt kontrolny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.