http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan zakończone!

Wyróżniony Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan zakończone!

Były wycieczki, warsztaty i dużo dobrej zabawy. Dziś zakończyły się miejskie półkolonie, w których udział wzięli mali gnieźnianie. Po ich uśmiechach i dobrych humorach, od razu można było zauważyć, że byli bardzo zadowoleni. Na koniec przygotowano dla nich kilka niespodzianek oraz odwiedziny prezydenta Tomasza Budasza.


W piątkowe przedpołudnie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie  miała miejsce uroczystość zakończenia i podsumowania letnich półkolonii, które zorganizowało dla najmłodszych Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. – Organizujemy takie półkolonie po raz dziewiętnasty. To co dla nas jest zawsze najważniejsze, to bogaty program i kwestia bezpieczeństwa naszych uczestników. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie ze Środowiskowego Programu Profilaktycznego, to środki z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie – mówi Stanisław Dolaciński, przewodniczący stowarzyszenia.

W czterech placówkach, w różnych rejonach Gniezna w półkoloniach uczestniczyło w sumie 100 dzieci. – To były wyjazdy. Odwiedziliśmy m. in. Gród Pobiedziska. Pojechaliśmy na basem we Wrześni. Byliśmy również w Parku „Zaurolandia” w Rogowie. Wreszcie zorganizowaliśmy Regionalną Spartakiadę Półkolonii w Niechanowie. Skorzystaliśmy z oferty warsztatów historycznych w Muzeum Początków Państwa Polskiego i warsztatów mydlarskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Mieliśmy także okazję zwiedzić bardzo ciekawe miejsce, które nazywa się Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele przy ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie Wszystko to łączy integrację ze sportem, edukacją i tworzy przyjemną formę wypoczynku, a do tego mieliśmy jeszcze warsztaty ruchowo-taneczne – dodaje S. Dolaciński.

Dwutygodniowe zajęcia były ciekawie zorganizowane, jak zgodnie potwierdzają ich uczestnicy. – Mi najbardziej się podobała jedna wizyta w Centrum Skody w Poznaniu i tam były różne symulatory. Najpierw było mówione o różnych wypadkach, a potem wsiedliśmy do takiego samochodu, pod nim był taki dół i on się zaczął cały kręcić, żebyśmy zobaczyli, jak się czuje podczas wypadku – opowiada Amelia Palm ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie. – Jeśli idzie o warsztaty, to najlepsze były tańce. Tańczyliśmy hip-hop i taniec współczesny. Było sporo zabawy – przekonuje trzynastolatka.

Na koniec dzieciaki odwiedził także prezydent Tomasz Budasz, który dopytywał o to, co się podobało w półkoloniach najbardziej, a potem w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gniezna - Janem Budzyńskim wręczał wszystkim dyplomy uczestnictwa we wspomnianej spartakiadzie. Na deser przygotowano też spotkanie z animatorami, którzy zaprezentowali m. in. pokazy akrobatyczne.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.