http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy na nową plażę w Rybnie Wielkim

Wyróżniony Fot. UG Kiszkowo Fot. UG Kiszkowo

W ostatnich dniach lipca nad Jeziorem Rybno Wielkie pojawia się coraz więcej ludzi. Nic dziwnego, gdyż właśnie dobiegł końca I etap praz związanych z budową kąpieliska gminnego, a pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą.


Dzięki wykonanym pracom, na plaży można wypoczywać każdego dnia, korzystając przy tym z wielu atrakcji. Wyczyszczono teren na zarośli i darniny, wykonano niwelację terenu, ułożono geowłókninę, nawieziono piasek o grubości ok. 30 cm na całej powierzchni. Dzięki temu uzyskano plażę o wymiarach 100m x 26 m.

Dla dzieci przygotowany został plac zabaw, wyposażony w wieżę z daszkiem dwuspadowym, wieżę z daszkiem czterospadowym, zjeżdżalnię, rurę strażacką, pomost stały, pomost łukowy, drabinki na podeście, trzy podesty, bujak sprężynowy, huśtawkę bujaną podwójną, karuzelę napędzaną ręcznie.

Dorośli będą mogli skorzystać z siłowni zewnętrznej, poćwiczyć na orbitku, biegaczu, wioślarzu, rowerku czy też prasie nożnej.

Wspólnie można także pograć w siatkówkę plażową, na specjalnie wykonanym boisku (o wymiarach 8mx16m).

Są również przebieralnie, toalety i kosze na śmieci.
Dojście do plaży jest drogą o szerokości 2,5m i dł. Ok. 50 m od drogi osiedlowej, utwardzone tłuczniem kamiennym.

Prace zostały wykonane przez Firmę KRECIK Krzysztofa Stoińskiego ze Skoków. Całkowita wartość projektu ok. 222 tys. zł,  z czego 37,5 tys. zł z UE.

Drugi etap prac przewidziany jest na 2019 r. Wykonany zostanie wówczas pomost, oczyszczone dno jeziora, przygotowane zostanie kąpielisko, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie ratownik.

Na terenie gminy leży 8 jezior. Jezioro Rybno Wielkie ma powierzchnię 25 ha. Długość linii brzegowej wynosi 1925 m. Wymiary jeziora 830m x 250m. Maksymalna głębokość zbiornika wodnego 4m, średnia głębokość jeziora to 3m. Na jeziorze nie ma żadnej wyspy. Nowa plaża jest jedyną tak wyposażoną plażą w gminie Kiszkowo. Zachęcamy do spędzania wolnego czasu na plaży, a już za rok do korzystania z kąpieli.

Fot. UG Kiszkowo

 

Ostatnio zmienianyśroda, 25 lipiec 2018 12:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.