http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rok szkolny zakończony! Wakacji nadszedł czas!

Wyróżniony Rok szkolny zakończony! Wakacji nadszedł czas!

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, społeczność Szkoły Podstawowej w Rogowie spotkała się wczoraj w Hali Widowiskowo-Sportowej na uroczystej akademii, która miała w tym razem szczególny charakter ze względu na pożegnanie odchodzących na emeryturę: dyrektor szkoły Elizy Reszki, nauczycieli: Grażyny Fedejko, Lili Olszewskiej, Barbary Przybyły oraz pracowników obsługi i administracji: Anny Hutek i Roberta Nowickiego.


Akademię uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski, sekretarz - Bożena Kapuścińska, skarbnik – Wioleta Nowakowska, przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Pomorska, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie - Andrzej Krygier, Hieronim Grzeczka , Roman Kubera oraz rodzice.

Na początku odśpiewano hymn państwowy. Dalej głos zabrała dyrektor Eliza Reszka, która powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Potem nastąpiła prezentacja i zaprzysiężenie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, a świeżo wybrana przewodnicząca szkoły – Wiktoria Krysztofiak - przyjęła symboliczny klucz rąk Pani Dyrektor.

Kolejnym doniosłym wydarzeniem podczas tegorocznej akademii było odznaczenie sztandaru naszej szkoły srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, którego dokonali przybyli na uroczystość przedstawiciele OSP.

Nie mniej ważne i uroczyste było ślubowanie uczniów klas III gimnazjum opuszczających mury naszej szkoły oraz wręczenie im pamiątkowych dyplomów ukończenia gimnazjum przez wychowawców. Absolwenci ślubowali na sztandar przestrzegać wpajanych w szkole zasad i ideałów oraz dbać o dobre imię szkoły.

Potem odbyło się przekazanie przez wychowawców poszczególnych klas listów gratulacyjnych dla rodziców oraz stypendiów dla najlepszych uczniów, ufundowanych i wręczonych z kolei przez Wójta Gminy Rogowo Józefa Sosnowskiego.

Nagrodę dla najwybitniejszego absolwenta gimnazjum otrzymała w tym roku Katarzyna Rychlewska – wzorowa uczennica i finalistka konkursu przedmiotowego z fizyki. Natomiast nagrodę specjalną za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w edukację włączającą wręczono: Oldze Pieczyńskiej i Szymonowi Kozłowskiemu. Wśród nagrodzonych za rzetelną pracę na rzecz społeczności szkolnej znaleźli się jeszcze ustępujący członkowie RSU – Weronika Jankowska,, Wiktoria Matelska i Julia Grajek, laureaci wojewódzkiego konkursu „Obrona Cywilna wokół Nas” -Amelia Przedwojska i Olaf Drahejm, a także sportsmenki plasujące się w pierwszej dziesiątce województwa w LA: Martyna Lewandowska i Małgorzata Plewa.

Po podsumowaniu osiągnięć naukowych, wychowawczych, artystycznych i sportowych nadszedł moment pożegnania odchodzących na emeryturę nauczycieli, pracowników obsługi oraz Pani Dyrektor. Była to chwila pełna wspomnień i wzruszeń, wzajemnych podziękowań, życzeń, uwieczniona pamiątkową fotografią. Na koniec ustępująca Pani Dyrektor przekazała kwiaty i życzenia na ręce Krzysztofa Kusia, który z nowym rokiem szkolnym obejmie stanowisko dyrektora rogowskiej placówki.

Po części oficjalnej uczniowie klas II gimnazjum pod kierunkiem Kariny Potockiej-Dyro i Łucji Basińskiej zaprezentowali program artystyczny skierowany szczególnie do kolegów z klas III gimnazjum kończących naukę w naszej szkole.

Na tym zakończyła się dzisiejsza akademia. Dzisiaj społeczność szkolna spotka się na mszy świętej, po której nastąpi rozdanie świadectw i rozpoczną się długo wyczekiwane wakacje.

Życzymy udanego wypoczynku, dużo słońca i niezapomnianych wrażeń.

Ostatnio zmienianypiątek, 22 czerwiec 2018 00:42
Więcej w tej kategorii: « Rogowo uczciło majowe święta

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.