http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przedszkole w Fałkowie – nowoczesne i komfortowe

W październiku 2017 roku w Gminie Łubowo, w Fałkowie powstało przedszkole współfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020, działania 9.3.1 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej”. Nazwa projektu: „Budowa przedszkola w Fałkowie”. Dziś, po trzech miesiącach funkcjonowania przyszedł czas na małe podsumowanie.


Projekt pn. „Budowa przedszkola w Fałkowie” obejmował budowę kompletnego budynku przedszkola dla 97 osób, zagospodarowanie terenu, opłotowanie, utwardzenie części nawierzchni, wysianie trawy, wyposażenie budynku oraz budowę placu zabaw z tworzyw sztucznych

Celem projektu jest zwiększenie upowszechnienia dostępu do edukacji przedszkolnej w Gminie Łubowo poprzez budowę przedszkola i utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego i wzrost jakości usług przedszkolnych. Dzięki realizacji projektu o 47 wzrosła ilość miejsc wychowania przedszkolnego dostępnych w Gminie Łubowo.

Wartość  projektu: 1.564.454,19 zł. Kwota dofinansowania: 999.934,16 zł. Zadanie zostało zrealizowane w całości.

Przedszkole zostało przewidziane na 97 osób – trzy sale mieszczą grupy 25-osobowe, jedna – 22 osobową.Wszechobecny kolor, przytulne pomieszczenia przy zachowaniu dużej przestrzeni sprawiają, że przedszkolaki z radością przejęły w posiadanie swój „nowy dom”. Obszerna kuchnia z zapleczem pozwala na przygotowywanie świeżych, zdrowych posiłków bez konieczności korzystania z firm cateringowych.

W przedszkolu realizowany jest obecnie także projekt „miękki” w ramach działania 8.1.1. WRPO pn.: „Przedszkolaki na start – rozszerzenie oferty edukacji przedszkolnej w Gminie Łubowo”, dzięki któremu jedna z grup – 3 latki, uczestniczy w zajęciach nieodpłatnie.

Ostatnio zmienianyśroda, 31 styczeń 2018 22:02

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.