http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Stanowicie dla naszej społeczności dowód, że można dochować złożonej przysięgi”

Po raz jedenasty obchodzono wczoraj w gminie Kiszkowo, Srebrny Jubileusz Pożycia Małżeńskiego. Z zaproszonych par obchodzących 25. rocznicę ślubu, uroczystość swoją obecnością zaszczyciło 14 par.


Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Tadeusza Bąkowskiego, wójta gminy Kiszkowo. - W ubiegłym roku minęło 25 lat od chwili, w której podjęliście najważniejszą decyzję w swoim życiu. W 1992 roku składaliście przysięgę że uczynicie wszystko aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Dzisiaj jesteście ludźmi honoru, gdyż zostaliście wierni słowu danemu sobie wiele lat temu i stanowicie dla naszej społeczności dowód na to, że można dochować złożonej przysięgi. Wasza postawa wynika z przekonania o nierozerwalności małżeństwa, o jego świętości. Ślubowana miłość, wierność i uczciwość małżeńska aż do śmierci jest najważniejszą z zasad w budowaniu trwałego związku - powiedział T. Bąkowski.

W dalszej części spotkania Wójt Gminy wręczył Jubilatom pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz okolicznościowe podarunki. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Barańczak, szampanem wzniósł toast.

Po zakończonej części oficjalnej, zaproszono Jubilatów na poczęstunek, po którym nastąpiła zabawa, przy dźwiękach muzyki. Jubilaci, wzięli także udział w Koncercie Karnawałowym, który odbył się w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Kiszkowie. Więcej o koncercie tutaj.
 
Po zakończonym Koncercie, artyści Mirosław Niewiadomski oraz Kordian Kacperski zrobili małą niespodziankę dla naszych Jubilatów i w Sali Lustrzanej zaśpiewali „Sto lat” na cześć wszystkich świętujących.

Zaproszeni goście dobrze się bawili. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Jubileusze pożycia małżeńskiego należą do uroczystości, wywołujących wielkie wzruszenie. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia.

Jeszcze raz tą droga pragniemy Dostojnym Jubilatom pogratulować tych pięknych Jubileuszy i życzyć wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Życzymy radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byście mogli Państwo świętować kolejne jubileusze.

Fotorelacja z uroczystości do obejrzenia tutaj

Fot. A. Frąckowiak
Ostatnio zmienianywtorek, 16 styczeń 2018 12:43

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.