http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Oto zwiastuję Wam radość wielką”

Wyróżniony „Oto zwiastuję Wam radość wielką”

Tradycją Szkoły Podstawowej w Dębnicy są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Zależało nam na utrzymaniu szkolnej tradycji, która wpisana jest w ostatni dzień zajęć szkolnych kończącego się roku kalendarzowego, z jednoczesnym zachowaniem nastroju świątecznej ciszy i harmonii. Poszukiwaną atmosferę zapewniła nam sala katechetyczna mieszcząca się przy plebani w Dębnicy.


Celem tegorocznego przedstawienia przygotowanego przez panią Katarzynę Grabiasz i Ewę Zobel było przede wszystkim zwrócenie uwagi dzieciom, iż całą historię Bożego Narodzenia możemy odnaleźć w pieśniach adwentowych i kolędach zestawionych w odpowiedniej chronologii.

Pełne tajemnicy słowa św. Łukasza „Oto zwiastuję Wam radość wielką” były w przedstawieniu pierwszym krokiem w kierunku najsłynniejszej stajenki świata, a pieśni adwentowe i kolędy prowadziły widzów przez najpiękniejszą historię narodzenia.

Aby skupić uwagę dzieci maksymalnie na treści śpiewanej przez chór, który tworzyli uczniowie: Ada Kapela, Dominika Zobel, Agnieszka Błażykowska, Wiktoria Rojewska, Kacper Skotarczak, Mateusz Szewczak, Bartek Kostrzyński, Adrian Zieliński, reżyserki przedstawienia wprowadziły mimodram. W przedstawieniu jasełkowym aktorzy:  Zuzanna Zielińska, Antonina Urban, Nikodem Kempski, Igor Skrzetuszewski, Jakub Wiśniewski, Amadeusz Nitka, Karolina Gąsiorowska, Karina Sarniak, Jakub Błażykowski, Eryk Szykowny, Julia Trzosek, Mateusz Wagner, Maciek Zieliński nie używali głosu, tylko odgrywali role naśladując ruchy mowy, grali ciałem i gestem. Zadaniem zaś chóru było maksymalne wykorzystanie naturalnego natężenia głosu tak jak to było w sytuacjach typowych dla życia dawnej wsi. Pani Kasia i Ewa starały się osiągnąć efekt z pogranicza białego śpiewu. Perełką przedstawienia podnoszącą przeżycia do zenitu była piękna gra kolęd na trąbce w wykonaniu ucznia klasy VI Wiktora Adamskiego.
      
Za udostępnienie sali cała społeczność szkolna bardzo dziękuje księdzu Proboszczowi Zdzisławowi Firlejowi. Dziękujemy też pani Edycie Urban za pomoc w przygotowaniu sali do występu. Rodzicom dzieci występujących w bożonarodzeniowym przedstawieniu dziękujemy za zadbanie o piękne stroje.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jasełka, a tym samym docenić trud włożony przez dzieci w przygotowanie przedstawienia, zapraszamy do kościoła w Dębnicy dnia 6 stycznia o godz. 15.00. Dla dzieci będzie to niepowtarzalna okazja zaprezentowania się lokalnej społeczności.

Ostatnio zmienianywtorek, 02 styczeń 2018 23:45

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.