http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Apel Pamięci - wiecznie żywi w naszych sercach

Wyróżniony Apel Pamięci - wiecznie żywi w naszych sercach

Dzisiaj późnym popołudniem na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie zebrali się uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, władze szkoły, a także przedstawiciele absolwentów i grona pedagogicznego – całość odbyła się w ramach Apelu Pamięci. Co roku, w tym samym miejscu gromadzi się kilkaset osób i wspólnie wspominają tych, którzy odeszli...


To wydarzenie odbywające się tuż przez dniem Wszystkich Świętych jest okazją do upamiętnienia  i przypomnienia tych najważniejszych osób, których już z nami nie ma, a które wiele znaczyły dla tego Liceum. Szkolna społeczność opiera się również na wychowaniu przez licznych nauczycieli, którzy dołożyli swoją cegiełkę w rozwój tej placówki. Apel Pamięci to możliwość docenienia wielkiej pracy wychowawców, którzy przyczynili się do stworzenia tego miejsca.

Jak zaznaczył Paweł Matkowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Apel Pamięci jest tradycją wieloletnią dla tego Liceum. - Jest to czas tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, tym samym skłania naszych uczniów do refleksji, do myślenia o tym, jak długa jest ta tradycja - tłumaczy dyrektor.

Zapewne jest to czas skłaniający nas do licznych przemyśleń, niekiedy i wzruszeń, zaznaczając, że życie jest tylko jedną chwilą, pewnym momentem, w którym my, każdy z nas egzystuje. Należy doceniać każdą sekundę swojego życia, aby być w pełni szczęśliwym i radosnym z dnia codziennego. - Należy ten czas dobrze wykorzystywać, ale Apel Pamięci przypomina również tych, którzy mieli olbrzymi wpływ na życie wielu pokoleń absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie - podkreśla.

Podczas Apelu Pamięci przypomniano wszystkich wychowawców, którzy już odeszli. Na koniec delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamięci znajdująca się na terenie szkoły.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.