http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Multicamp Uelzen 2017

Wyróżniony Multicamp Uelzen 2017

Nowy rok szkolny właśnie się zaczął, tymczasem do nas spływają jeszcze niezwykle ciekawe informacje z ledwo co zakończonych wakacji. Do takich bowiem należy z pewnością udział ośmiorga uczniów z kłeckiego gimnazjum w tygodniowym obozie międzynarodowym w Uelzen, w Niemczech.


Młodzież z Kłecka została w ten sposób nagrodzona za aktywną pracę jako wolontariusze oraz za najlepsze wyniki w nauce języka niemieckiego. Wyjazd sponsorowany był przez Urząd Miejski Gminy Kłecko. Uczestnikami obozu byli młodzi kłecczanie (Zuzanna Beczek, Liwia Ciesielczyk, Aleksandra Frąckowiak, Nina Krupa, Agata Lasecka, Marianna Stachyra, Michał Lasecki i Klaudiusz Zdrojewski) reprezentujący oczywiście Polskę, a także ich rówieśnicy z Lucyna (Łotwa), Kobrynia (Białoruś) oraz z Uelzen (Niemcy).
    
Warsztaty rozpoczęły się od oficjalnej prezentacji ojczystych krajów wszystkich delegacji (kłecka reprezentacja zaprezentowała się rewelacyjnie, dzięki długim przygotowaniom) oraz ciepłego powitania przez gospodarzy obozu. Przez kolejne dni uczestnicy rozwijali swoje umiejętności językowe poprzez zajęcia w formie dyskusji na takie tematy jak: rodzina, kultura, tradycje, zainteresowania, a także ulubione posiłki itp.
    
Każdy mógł rozwinąć też swoje umiejętności w dziedzinach takich jak taniec, sztuka, film, dzięki specjalnym warsztatom z profesjonalistami w tych dziedzinach. W ratuszu w Uelzen odbył się wykład „My w Europie”, któremu przewodniczył burmistrz tego pięknego miasta. A ponadto podczas wycieczki do Wolfsburga uczestnicy Multicampu mieli okazje podziwiać piękne auta w „AutoStadt” Volkswagena czy też kolejkę strachu oraz taras widokowy w Filharmonii w Hamburgu.

Wszystko co dobre – wiadomo – szybko się kończy. Po pełnym niezapomnianych wrażeń tygodniu nastał czas pożegnań, pełen wzruszeń i łez. Siedem dni pełnych nauki, zabawy i szeroko pojętej integracji było bardzo owocnym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, którzy śmiało mogą powiedzieć, że... Europa to my! Pomysłodawczynią projektu, jego organizatorką oraz opiekunką kłeckiej młodzieży była pani Beata Szuszkiewicz, nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum im. prof. W. Nehringa w Kłecku.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 wrzesień 2017 23:05

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.