Logo
Wydrukuj tę stronę

Rogowo pożegnało klasy trzecie gimnazjum

Wyróżniony Rogowo pożegnało klasy trzecie gimnazjum

W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Publicznych Szkół w Rogowie odbył się apel z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania uczniów klas III gimnazjum, w którym udział wzięli przedstawiciele społeczności  szkolnej, rodzice oraz zaproszeni goście.


Po powitaniu przez dyrektor Elizę Reszkę wszystkich przybyłych na uroczystość, ogłoszono wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego, którego członkowie złożyli ślubowanie i przejęli z rąk pani dyrektor klucz będący symbolem władzy. Następnie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów przez wychowawców klas trzecich  szkoły podstawowej uczniom kończącym I etap edukacji.

Po nich uroczystą przysięgę złożyli uczniowie klas III gimnazjum opuszczający z końcem tego roku szkolnego mury naszej palcówki. Także oni otrzymali od swoich wychowawców na pamiątkę   dyplomy absolwenta.

Z kolei na ręce wójta gminy Rogowo - Józefa Sosnowskiego i przewodniczącej Rady Rodziców, Anny Pomorskiej przedstawiciele RSU przekazali symboliczne bukiety kwiatów będące wyrazem wdzięczności za wsparcie i owocną współpracę ze szkołą.

Apel stał się także okazją do podsumowania całorocznych wyników w nauce i sporcie. Jednak zanim wręczono stypendia najlepszym uczniom i wyróżniającym się sportowcom, głos zabrał włodarz gminy, który zwrócił się do uczniów tymi słowami: - Wielu z Was dbało o dobre imię naszej szkoły rozsławiając ją w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Wyniki, jakie uzyskiwaliście, napełniały nas dumą i optymizmem, że trud włożony w edukację przynosi tak wielkie owoce. Chcielibyśmy Wam podziękować za te dokonania...

Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród za wyjątkowe osiągnięcia – konkursy i działania na rzecz szkoły (pracę w RSU, sklepiku uczniowskim itp.).

Nagrody dyrektora i Rady Pedagogicznej za wybitne osiągnięcia w nauce oraz rzetelną pracę nad wizerunkiem szkoły otrzymały: Roksana Krysztofiak, Magda Staniszewska i Patrycja Paluch. Nagrody dyrektora i Rady Pedagogicznej za pracę w samorządzie uczniowskim otrzymały: Zuzanna Golczyk, Izabella Szmiel i Weronika Jankowska.

Nagrody i dyplomy przyznano także zwycięzcom w konkursie plastycznym Obrona Cywilna Wokół Nas „Sygnały alarmowe – znam i wiem jak się zachować”: Vanessa Sikorska – I miejsce, Urszula Szymczak –II miejsce, Dominika Zarecka – II miejsce, Milena Ratajczak – III miejsce oraz Zofia Tyzler – III miejsce.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą specjalnie dla swoich kolegów kończących gimnazjum przygotowali uczniowie klasy IIC pod kierunkiem HannyWicińskiej - Andrejczak .

Humorystyczne przedstawienie w konwencji gali oskarowej obfitowało w tytuły, nagrody i odznaczenia w nietypowych dziedzinach, jak chociażby purpurowa poduszka za wytrwałe przesypianie nawet najbardziej stresujących lekcji czy diamentowa kłódka w kategorii „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”. Dodatkowo część artystyczną uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Pałuk pod kierunkiem p. Pawlika i Kasprzaka, szczególnie dedykowany abiturientom opuszczającym mury naszej szkoły. Na koniec trzecioklasiści podziękowali za wspólnie spędzone lata i ich trud włożony w wychowanie i nauczanie, wręczając symboliczne róże wszystkim nauczycielom.

Tradycyjnie już rok szkolny zakończyliśmy uroczysta mszą świętą, którą w piątek – 23 czerwca w hali sportowej odprawił ks. Mateusz Walory. Po niej nastąpiło wręczenie świadectw przez wychowawców i wszyscy udali się na długo wyczekiwany i zasłużony wypoczynek. Absolwentom życzymy szczęścia w nowych szkołach, a wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Ostatnio zmienianypiątek, 23 czerwiec 2017 20:45
Informacjelokalne.pl