http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

OSiW OHP w Niechanowie uroczyście zakończył rok szkolny...

Wyróżniony OSiW OHP w Niechanowie uroczyście zakończył rok szkolny...

Dzisiaj odbyła się uroczystość zakończenia roku szkoleniowego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie.


Do tego momentu przygotowywaliśmy się od paru dni. Najpierw ostatnie chwile na zaliczenie przedmiotów w szkole i testy zawodowe w czasie praktyk. Później generalne porządki w naszych pokojach. Dzień przed zakończeniem roku mieliśmy chwilę wytchnienia we Wrocławiu do którego udaliśmy się z wycieczką, by podziwiać Panoramę Racławicką, wrocławską starówkę, Zoo i afrykarium. Jednak najwięcej emocji czekało nas w ostatni dzień naszego przedwakacyjnego pobytu w Ośrodku.

Od samego rana dało się wyczuć ogromne poruszenie. Po zjedzonym śniadaniu udaliśmy się do naszego parafialnego kościoła na uroczystą mszę świętą, w czasie której razem z księdzem kanonikiem Andrzejem Ziółkowskim dziękowaliśmy za udany i szczęśliwie zakończony rok szkolny.

Po mszy świętej udaliśmy się do Ośrodka gdzie rozpoczął się uroczysty apel, który rozpoczął kierownik OSiW - Arkadiusz Gaca. Na samym początku powitał zaproszonych gości: Joannę Rakowską - Inspektora do Spraw Oświaty przy Urzędzie Gminy w Niechanowie oraz Elżbietę Jasek - Przewodniczącą Komisji Oświaty Kultury i Sportu w Niechanowie, Dyrektora Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie. Słowa powitania skierowane były również do przedstawicieli Rady Rodziców, którą reprezentowali panie: Aneta Kaźmierczak i Joanna Wolek, nauczycieli Niepublicznego Gimnazjum Edukacji Lubasz w Niechanowie, instruktorów PNZ oraz do uczestników.

Kierownik Ośrodka w swoim przemówieniu podziękował rodzicom oraz wszystkim pracownikom za trud włożony w pracę z młodzieżą. Pogratulował uczniom wyników jakie osiągnęli w nauce i kształceniu zawodowym. Życzył jednocześnie kolejnych sukcesów i udanych, bezpiecznych wakacji. Absolwentom, oprócz życzeń wskazał możliwość kontynuowania nauki w ramach Ochotniczych Hufców Pracy oraz zaakcentował ich udział w Klubie Absolwenta przy OSiW OHP w Niechanowie.

Również goście przekazali gratulacje i życzenia uczestnikom oraz kadrze Ośrodka.  Głównym elementem uroczystości było wręczenie świadectw absolwentom Naszego Ośrodka oraz wręczenie nagród i wyróżnień za dobre wyniki w nauce i pracy, reprezentowanie Ośrodka w czasie konkursów lokalnych i wojewódzkich. W roku szkolnym 2016/2017 na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
- Kamil Haremza z grupy wychowawczej I (klasa I gimnazjum),
- Dominik Stempniak z grupy wychowawczej II (klasa II gimnazjum),
- Karol Koper z grupy wychowawczej II (klasa II gimnazjum),
- Mateusz Kozłowski z grupy wychowawczej III (klasa III gimnazjum),
Wszyscy wyróżnieni otrzymali upominki oraz dyplomy.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagrody w ramach Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Absolwenta Roku OHP. Nagrodę główną Ośrodka Szkolenia i Wychowania, w postaci markowego zegarka, otrzymał Mateusz Kozłowski.
Następnie przedstawiciel absolwentów – Adrian Kukurenda podziękował i pożegnał swoich młodszych kolegów oraz kadrę Ośrodka. Z kolei przedstawiciel Rady Młodzieży OSiW Kamil Haremza podziękował wszystkim za wspólnie spędzone chwile, wspólne wycieczki, naukę, pracę, gry i zabawy. Podkreślił jednocześnie, że te momenty będą we wspomnieniach przez okres wakacji oraz zaprosił kolegów absolwentów do dalszych wspólnych kontaktów. Uroczystość Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 w OSiW 15 – 4 w Niechanowie uwieńczono wspólnym spotkaniem przy słodkim ciastku i gorącej herbacie.

Ostatnio zmienianypiątek, 23 czerwiec 2017 16:06

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.