http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ilu gimnazjalistów wróci do szkół podstawowych?

Wyróżniony Ilu gimnazjalistów wróci do szkół podstawowych?

Około 8 tysięcy naszych najmłodszych mieszkańców ma już swoje przydzielenie do miejskiego przedszkola lub szkoły podstawowej. Władze miejskie po reformie edukacji już mają gotowy cały harmonogram funkcjonowania wszystkich oddziałów, które tworzą szkoły prowadzone przez tutejszy magistrat. Obejdzie się bez zwolnień nauczycieli, a szkoły ponadto będą poszukiwały do swoich placówek nauczycieli fizyki i chemii, których przez 18 lat w podstawówkach nie było.


Po trzech miesiącach prowadzenia rekrutacji przedszkolnej i do szkół podstawowych, poznaliśmy wyniki naboru do miejskich placówek oświatowych. - Jeżeli chodzi o przedszkola, to od września mieć będziemy w nich 1988 miejsc dla tych naszych najmłodszych mieszkańców. Przyjęliśmy nowych 513 przedszkolaków, a 1424 dzieci kontynuuje to wychowanie przedszkolne. Co ważne, mamy wciąż jeszcze 51 miejsc wolnych w naszych przedszkolach – mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna. - To są jedynie miejsca pojedyncze w różnych przedszkolach i różnych grupach wiekowych, a najwięcej wolnych miejsc jest u 3-latków, ich mamy 21. Stało się tak w związku z tym, że w Przedszkolu nr 12 tworzymy dwa nowe oddziały i tam takich miejsc jest jeszcze dla 15 dzieci. Przyjmujemy także dzieci młodsze, które od 1 września będą miały ukończone 2,5 roku życia – dodaje wiceprezydent.

W roku szkolnym 2017/2018 w szkołach podstawowych na terenie Gniezna będzie uczyło się 660 pierwszoklasistów. - Taki nabór pozwala utworzyć 31 nowych oddziałów, zakładaliśmy, że będzie o trzy więcej, ale nie było tylu zgłoszeń. W szkołach podstawowych mamy także 4019 uczniów, którzy uzyskali promocję do kolejnej klasy i 37 uczniów powtarzających tę samą klasę. Łącznie w klasach gimnazjach będzie 1642 uczniów, którzy uzyskali promocję do następnej klasy oraz 47 takich, którzy będą powtarzali tę samą klasę i tutaj pewna ciekawostka, bo 21 uczniów spadnie z powrotem do szkoły podstawowej, bo nie udało się im ukończyć z ocenami pozytywnymi 1 klasy szkoły gimnazjalnej i teraz zostaną przydzieleni do klas siódmych w ramach szkoły podstawowej – informuje M. Powałowski.

Gnieźnieński magistrat może się pochwalić również tym, że żaden nauczyciel, który jest zatrudniony na czas nieokreślony w miejskich placówkach nie starci pracy. - Mamy problem natomiast z fizykami i chemikami, bo zwyczajnie w szkołach podstawowych do tej pory tego przedmiotu nie było, a teraz docelowo będzie się taki przedmiot w nowych szkołach pojawiał – dopowiada wiceprezydent, który na koniec przypomina o tym, jakie klasy zostaną przeniesione w związku z reformą edukacji do innych szkół: - Zgodnie z ustawą mogliśmy przenosić tylko całe oddziały i tak przenosimy klasy: 3a i 6b z SP 2 do SP 1, 3a i 3b z SP 5 do SP 1, 3d i 6c z SP 6 do SP 7, 3d i 3f oraz 6d z SP 9 do SP 7, a także klasy 3a, 3d, 3f, 6c z SP 12 do SP 10.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.