http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rusza budowa sali sportowej w Dębnicy! Umowa z wykonawcą podpisana!

Wyróżniony Rusza budowa sali sportowej w Dębnicy! Umowa z wykonawcą podpisana!

Dzisiaj władze samorządowe Gminy Kłecko reprezentowane przez Adama Serwatkę, burmistrza Gminy oraz Skarbnika Gminy - Irenę Czajkę przy współobecności Janusza Stypy, dyrektora SP w Dębnicy podpisały umowę z wykonawcą PKOB WEGNER na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Dębnicy o specjalistyczne pracownie wraz z budową sali sportowej. W imieniu wykonawcy robót umowę podpisał wiceprezes zarządu Bartosz Golis. Firma WEGNER z Rudek koło Trzemeszna stała się tym samym głównym wykonawcą bardzo wyczekiwanej w gminie Kłecko inwestycji, jaką jest kompleksowa rozbudowa placówki oświatowej.


Zasadniczym elementem rozbudowy jest sala sportowa wraz z zapleczem. Łącznik pomiędzy salą a istniejącym budynkiem szkoły będzie mieścić dodatkowe sale lekcyjne oraz pomieszczenia ogólnego przeznaczenia podnoszące jakość edukacji i przebywania w szkole. Po wykonaniu całości prac zmieni się układ komunikacyjny szkoły, który zaplanowano od strony północnej szkoły. Zaprojektowany łącznik dobudowany będzie do szkoły prostopadle, na przedłużeniu korytarza w istniejącym budynku. W łączniku zaprojektowano dodatkowe cztery sale lekcyjne z gabinetami – zapleczami, umożliwiającymi wykorzystanie sal jako pracowni (fizyka, chemia, biologia, komputery itp.). Z łącznika zaprojektowano wyjście na boisko szkolne, na którym powstanie nowy okazały dziedziniec z ławkami i zielenią. Łącznik zakończony będzie holem, przy którym zaprojektowano świetlicę z zapleczem gastronomicznym, toalety, portiernię i salę rehabilitacyjną. Z holu prowadzi przejście do sali sportowej.

W każdej pracowni przewidziano 24 miejsca przy ławkach dwuosobowych i stół dla nauczyciela. Sale z dużymi szerokimi oknami będą zaopatrzone dodatkowo w zaplecze techniczne. Każda z pracowni będzie wyposażona w umywalkę, oraz instalacje elektryczne umożliwiające podłączenie urządzeń do internetu. Przy nowym holu głównym szkoły powstanie zaprojektowano pomieszczenie świetlicy.  Dzięki lokalizacji zaplecza gastronomicznego przy świetlicy, będzie to wielofunkcyjne pomieszczenie mogące być wykorzystywane także jako stołówka szkolna lub kawiarnia w czasie zawodów sportowych. Jednorazowo pomieścić może około 40 osób przy stolikach 4 i 2 osobowych. Przy świetlicy zaprojektowano salę rehabilitacyjną wraz z zapleczem szatniowym. Sala ta będzie wielofunkcyjnym pomieszczeniem, wykorzystywanym także do innych rodzajów terapii np. logopedycznej lub sensorycznej oraz do aktywności ruchowej np. do nauki tańca, gimnastyki artystycznej, zajęć teatralnych itp.

Sama sala sportowa pomieści pełnowymiarowe boisko do koszykówki tj. 15 x 28 m z pasem autowym. W obszarze tego boiska zaaranżowane będą boiska do piłki siatkowej (pełnowymiarowe) i piłki ręcznej. Zaplecze sali składa się z dwóch szatni z umywalniami, pokoju trenera, pokoju pierwszej pomocy i magazynków sprzęty sportowego. W części górnej sali sportowej części zaplanowano widownię z 158 miejscami siedzącymi.

Wykonawca robót zobowiązał się wykonać obiekt zgodnie z dokumentacją techniczną i pozwoleniem na budowę do dnia 30 lipca 2018 r. Koszt tej inwestycji wyniesie 7.983.930 zł, z czego  połowa kosztów będzie dofinasowana środkami unijnymi  w ramach WRPO 2014+ Poddziałanie 9.3.3 -  Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej. Uzyskana przez gminę dotacja to 3 999 425,55 zł. Po zakończeniu budowy specjalistyczne pracownie i sala sportowa zostaną wyposażone w nowoczesne sprzęty, na których zakup gmina pozyskała kolejne dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Zajęcia lekcyjne rozpoczną się w nowej szkole już 1 września 2018 roku.

Ostatnio zmienianyniedziela, 31 grudzień 2017 17:18

1 komentarz

  • LEW
    LEW środa, 31, maj 2017 07:06 Link do komentarza Raportuj

    Brawo DĘBNICA !!!!! Będziecie mieć ładniejszą halę sprrtowo- widowiskową od Gniezna . BRAWO PANIE WÓJCIE

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.