Logo
Wydrukuj tę stronę

Witaj majowa jutrzenko!

Wyróżniony Witaj majowa jutrzenko!

Społeczność szkolna Zespołu Publicznych Szkół w Rogowie uroczystym apelem uczciła Święto Konstytucji 3 Maja. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy III B i I B gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Zyty Łubeckiej, Daniela Trzeciaka oraz Mirona Zyzaka, był oddaniem hołdu  twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych.


Usłyszeliśmy również piękne pieśni patriotyczne, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych dni. Wśród nich nie mogło zabraknąć utworu powstałego równolegle z konstytucją pt.: „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Roty” odśpiewanej wspólnie przez  zgromadzonych na akademii uczniów, przedstawicieli grona pedagogicznego i dyrekcję szkoły.

Po apelu delegacje złożone z uczniów i nauczycieli złożyły na ręce dyrektor szkoły - Elizy Reszki kosz pełen kwiatów wraz z serdecznymi życzeniami z okazji obchodzonych tego dnia przez nią 60-tych urodzin. Uroczystość zakończył dedykowany jubilatce minikoncert w wykonaniu  uczestników tegorocznego Gminnego Przeglądu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży oraz gromkie „Sto lat”.

Ostatnio zmienianyśroda, 03 maj 2017 23:01
Informacjelokalne.pl