http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Najpiękniejszy stroik i pisanka wielkanocna” - wystawa w Niechanowie

Wyróżniony „Najpiękniejszy stroik i pisanka wielkanocna” - wystawa w Niechanowie

Prezentacja prac wielkanocnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie stała się już tradycją. Zaprezentowane na niej ozdoby świąteczne przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola w Niechanowie i Jarząbkowie, a także młodzież gimnazjalna z terenu naszej gminy. Tematem przewodnim tegorocznej wystawy był „Najpiękniejszy stroik i pisanka wielkanocna”.


Na wernisaż wpłynęło wiele ciekawych prac: barwne pisanki, ozdobne koszyczki, prace plastyczne, wielobarwne zagrody, stroiki świąteczne, palmy i wiele innych, również  pracownia hafciarska „Supełek” jak co roku włączyła się do prezentacji  przepięknych serwet,  pisanek malowanych igłą i nitką,  i innych wielkanocnych dekoracji.

Wystawione prace oceniła trzyosobowa komisja w składzie: Jan Wesołowski,  Danuta Tomczak i Agata Zybała, która dokonała wyróżnień.

Szkoła Podstawowa w Niechanowie
kat. wiek. kl. I do III
nagroda dla Juliusza Pawlaka, ucznia kl. II a
Nikoli Majchrzak, uczennicy kl. III b
Antoniego Marciniaka, ucznia kl. III c

kat. wiek. kl. od IV do VI
wyróżnienie dla Kacpra Woch, ucznia  kl. V b
Oliwii Galińskiej, uczennicy  kl. V b
Patrycji Krzyżaniak, uczennicy kl. V b
Gracjana Wiśniewskiego, ucznia kl. 6 c,
wyróżnienia także otrzymują uczniowie z kl. II b gimnazjum

Przedszkole „Kajtek” w Niechanowie
wyróżnienie dla Adama Zielińskiego, Szymona  Hartwicha, Fryderyka Zybały, Filipa Konieczki, Dominiki Ignaszewskiej, Jędrzeja Kwiecińskiego, Marcelego Braszki oraz Amelii i Aleksandra Kazik.               

Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie
wyróżnienie dla Piotra Zająca z I oddziału przedszkolnego,  Aleksandry Szałek, Wiktorii Macioszek z kl. I, Gabrysi Macioszek z I oddziału przedszkolnego, Wiktorii Drzewieckiej z kl. II, a także Huberta i Eryka Zielińskich, również uczestniczki kółka plastycznego działającego przy GOK pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Żoka otrzymują  wyróżnienia  za ciekawe świąteczne pisanki.

Nagrody za prace zbiorowe przyznano dla przedszkoli z terenu naszej gminy, a także pracowni „Supełek” za piękne hafty.  

Podczas tegorocznej wystawy można było podziwiać i zakupić bogato zdobione, maślane baranki wielkanocne, które wykonały członkinie Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej „Wszyscy Razem”  na czele z przewodniczącym Adamem Kociubą.

Panie zadbały również o stół świąteczny, aby był pięknie nakryty i udekorowany do wielkanocnego śniadania, a znalazły się na nim  maślane baranki, gotowana szynka i biała kiełbasa, baba wielkanocna oraz szarlotka i  pachnące pieczywo.  

Konkurs wielkanocny w Gminnym Ośrodku Kultury organizowany jest co roku i otwarty jest dla tych wszystkich, którzy chcą brać w nim udział, wystawa jest  doskonałą okazją  do obejrzenia różnorodnych prac i przeniesienia pomysłów do swoich domów, a  przy okazji do zdobycia ciekawej  nagrody.

Organizator serdecznie dziękuje dzieciom i młodzieży, opiekunom i wychowawcom, pracowni hafciarskiej „Supełek” oraz zarządowi i członkom Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej za dobrą i przyjazną współpracę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku  mieszkańcy Niechanowa mogli zwiedzać wystawę od 7 do 12 kwietnia.

Ostatnio zmienianypiątek, 14 kwiecień 2017 11:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.