http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mieszkańcy gminy Czerniejewo pamiętali o Janie Pawle II

Wyróżniony Mieszkańcy gminy Czerniejewo pamiętali o Janie Pawle II

Drugi kwietnia dla większości Polaków jest szczególnym dniem. Tego dnia w 2005 roku myśli i modlitwy były przy umierającym Ojcu św. Janie Pawle II. W 12. rocznicę śmierci Papieża Polaka wielu mieszkańców naszego regionu pamiętało o Jego życiu i naukach. Tak było w gminie Czerniejewo.


Spotkanie które wczoraj odbyło się w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie opowiadało o życiu i naukach, które przekazywał nam Jan Paweł II. Była to również okazja aby przybliżyć postać Ojca św. młodszemu pokoleniu, które nie miało okazji obcować bezpośrednio z Papieżem Polakiem. Wieczór prowadził Tomasz Ryszczuk, sołtys sołectwa Gębarzewo a patronat nad tym wydarzeniem objął Tadeusz Szymanek, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo.

W trakcie tego wieczoru wspomnień zebrani goście mieli okazję zobaczyć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie i scholę działająca przy parafii św. Stanisława BM w Żydowie. Piosenki związane z życiem Karola Wojtyły wykonał zespół wokalny „Żydowianki” przy pomocy męskiej części chóru „Kwiaty Polskie”. Wysłuchać można było również wierszy o św. Janie Pawle II.
 
Organizatorami wieczoru byli: Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, Zespół Szkół Publicznych w Żydowie, Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Czerniejewo, Sołectwa Gębarzewo, Nidom i Kosmowo.

Po zakończeniu części artystycznej burmistrz T. Szymanek wręczył wszystkim paniom które brały udział w organizacji spotkania kwiaty, natomiast dzieci otrzymały słodki upominek.

Następnie o godz. 20.50 z Gębarzewa wyruszył rajd, który prowadził pod obelisk, gdzie w 1979 roku lądował Jan Paweł II. Na miejscu członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żydowa - jak to już czynią od 12 lat – przygotowali czuwanie oraz śpiewanie pieśni i piosenek związanych z Papieżem Polakiem.

- Serdeczne podziękowania dla pana burmistrza Tadeusza Szymanka za okazałą pomoc i wsparcie. Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Żydowa Leszkowi Bone oraz członkom Towarzystwa za pomoc w organizacji. Paniom polonistkom Grażynie Kmiecikowskiej i Katarzynie Oblizajek oraz uczniom z ZSP Żydowo za przygotowanie przedstawienia. Pani Kindze Przybylskiej-Grajek opiekunce Młodzieżowej Rady wraz z radnymi za pomoc w organizacji. Pani Judycie Ozimkowskiej i Joannie Kosz za przygotowanie muzyczne scholi. Paniom Halinie Frejda, Annie Makowskiej, Izabeli Słomian oraz Marcelowi Sztanga za przygotowanie i przedstawienie wierszy. Sołtysom Dorocie Ryszczuk i Jarosławowi Trafnemu za pomoc. Radzie Sołeckiej Sołectwa Gębarzewo. Panu Bartoszowi Szczeszek wraz z zespołem wokalnym „Żydowianki” za przygotowanie części wokalno-muzycznej. Podziękowania kieruję również do druhów z OSP Żydowo za wsparcie techniczne – mówi Tomasz Ryszczuk, sołtys Gębarzewa. - Dziękuję wszystkim tak licznie zebranym w ten wyjątkowy wieczór w sali w Gębarzewie oraz w imieniu Prezesa TPŻ Leszka Bone za uczestnictwo podczas czuwania przy obelisku o godz. 21.37 – dodaje.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 kwiecień 2017 22:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.