http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukces gimnazjalistów z Rogowa!

Wyróżniony Sukces gimnazjalistów z Rogowa!

Podwójne zwycięstwo gimnazjalistów z Zespołu Publicznych Szkół w Rogowie w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który wczoraj odbył się w Żninie.


9 marca, podczas gminnych eliminacji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, to właśnie uczniowie naszej szkoły wykazali się największą wiedzą o regionalnym i lokalnym życiu społecznym, gwarantując sobie udział w eliminacjach powiatowych. Te odbyły się wczoraj w Żninie, gdzie Gminę Rogowo godnie reprezentowała drużyna w składzie: Roksana Krysztofiak, Marcin Kuras i Michał Dobersztyn.

Łącznie do turnieju, który składał się z dwóch części, przystąpiło sześć zespołów reprezentujących wszystkie gminy powiatu żnińskiego. Najpierw, o godz. 9.00., uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Wyniki quizu sumowały się tak, aby wyłonić zwycięską drużynę. Okazało się, że jednakową i najwyższą ilość punktów – 61 - uzyskały aż trzy zespoły .

To właśnie one przystąpiły do kolejnego, ważnego etapu polegającego na przygotowaniu prezentacji multimedialnej poświęconej walorom powiatu żnińskiego. Maksymalnie za to zadanie można było zdobyć 10 pkt. , co udało się naszym gimnazjalistom i ostatecznie przesądziło o zwycięstwie w tegorocznym konkursie.

Dla uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów z testu, na koniec przeprowadzono dodatkową rozgrywkę mającą na celu wyłonienie najlepszego uczestnika konkursu. I tym razem okazaliśmy się bezkonkurencyjni! Uczennica Roksana Krysztofiak, która uzyskała w I etapie 26/30 pkt. i prowadziła w klasyfikacji indywidualnej, doskonale poradziła sobie również z serią pytań (najwyższy wynik – 37 pkt!), znacznie dystansując rywali, czym zapewniła sobie I miejsce. Do udziału w konkursie uczniów przygotował Daniel Trzeciak

Zakres zagadnień w konkursie dotyczył znajomości:
- ustaw samorządowych,
- Konstytucji RP,
- historii i kultury Pałuk,
- walorów turystycznych powiatu żnińskiego,
- sylwetek sławnych Pałuczan,
- informacji zawartych w BIP.
Komisji konkursowej przewodniczył wicestarosta Andrzej Hłond.
Ostatnio zmienianywtorek, 28 marzec 2017 09:11

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.