http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jarosław Kret w Niechanowie... o Ziemi Świętej

Wyróżniony Jarosław Kret w Niechanowie... o Ziemi Świętej

Po raz szósty Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, a w tym roku  również z Biblioteką Publiczną zaprosiło Panie Różanej Gminy na uroczyste obchody Gminnego Dnia Kobiet. Gościem był znany prezenter pogody i podróżnik Jarosław Kret.


Nie byłoby to możliwe gdyby nie patronat i wsparcie Urzędu Gminy oraz wójta Eugeniusza Zamiar. Po powitaniu gości głos zabrała Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej i powiedziała: - Na temat kobiet jest mnóstwo dowcipów, aforyzmów porównań, żartów ale i też  poważnych i szlachetnych  opowieści. Każda  z nas zapewne  zastanawiała się i zadaje sobie pytanie - Jaką być kobietą?, Jak to zrobić,  by być zadowoloną z siebie, by inni nas cenili i również byli zadowoleni, by sprostać  wyzwaniom, by być zgodną z wartościami, dobrą matką, żoną, babcią? I można by mnożyć te pytania i poszukiwać odpowiedzi, które nigdy nie będą jednomyślne, takie same, i szablonowe. To my kobiety same musimy sobie wypracować wzorzec jakimi kobietami pragniemy być, na jakich wartościach chcemy opierać własne życie, do czego pragniemy dążyć i co po sobie chcemy pozostawić własnym dzieciom, wnukom, znajomym. I tego wszystkim kobietom naszej różanej gminy życzę- aby każda z nas potrafiła wypracować swój własny wzorzec kobiety, który będzie godny naśladowania, wiem to  nie łatwe zadanie ale realne. A panom życzę, by każdy z Was wspierał swoją wybrankę i był jej podporą na każdy dzień.

Życzenia złożył również wójt E. Zamiar, Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK i Małgorzata Trzaskowska, dyrektor Biblioteki Publicznej, która przybliżyła sylwetkę Jarosława Kreta.

Uczestnicy spotkania odbyli podróż dzięki fantastycznym opowieściom i zdjęciom do Ziemi Świętej widzianej oczami J. Kreta. Poprzez Jerozolimę, Izrael, Galileę, Hermon, Jezioro Galilejskie, Betlejem, Wieczernik, Dolinę Cedronu Getsemani po Drogę Krzyżową z odniesieniem do współczesnego Izraela. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Dla ciała były przepyszne torty, które ujmowały swym wyjątkowym smakiem. Spotkanie trwało do późnych godzin. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim paniom ze SRZN oraz Biblioteki i GOK, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości oraz Agacie Zybała i Karolowi Walczakowi.

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 marzec 2017 22:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.