http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młodzież OSiW OHP w Niechanowie pomaga choremu bratu swojego kolegi

Wyróżniony Młodzież OSiW OHP w Niechanowie pomaga choremu bratu swojego kolegi

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wszyscy bez względu na wiek oczekują nie tylko pierwszej gwiazdki ale przede wszystkim prezentów. Młodzież Ośrodka w Niechanowie pokazała w tym roku, że potrafi nie tylko brać ale umie też dzielić się z innymi osobami, które czasami bardziej potrzebują pomocy i wsparcia.


Rada Młodzieży działająca przy Ośrodku podjęła się bardzo szczytnego dzieła. Razem ze swoim instruktorem panem Grzegorzem Perlickim własnoręcznie wykonali prezenty, które na kilka dni przed wigilią zawieźli razem z opiekunem panem Markiem Radowskim do chorego Mateusza Przybylińskiego. Mateusz jest bratem jednego z uczestników Ośrodka.

Chłopiec ma dziewięć lat i cierpi na zespół aspergera, jest to choroba, która upośledza jego umiejętności społeczne. Osoby dotknięte tą chorobą mają trudności w akceptowaniu zmian przez co często stają się wykluczane przez społeczeństwo.

W środę, 21 grudnia z paczką prezentów przedstawiciele Rady Młodzieży pojechali do rodzinnego domu Mateusza. Warto było poświęcić trochę czasu, by zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka. Mateusz dostał wykonane własnoręcznie drewniane świeczniki, wsporniki pod półkę oraz kilkanaście wykonanych własnoręcznie kartek z świątecznymi życzeniami. Wszystkie prezenty sprawiły mu wiele radości. Uczestnicy tego wyjazdu wspólnie podkreślili, że warto było włożyć odrobinę wysiłku i pracy, żeby zobaczyć uśmiech na twarzy Mateusza.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 grudzień 2016 11:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.