http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wigilia w Gębarzewie

Wyróżniony Wigilia w Gębarzewie

Mieszkańcy Sołectwa Gębarzewo przybyli się wspólne, cykliczne spotkanie z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Na zebranych czekało ciasto piernikowe, które po dwóch godzinach zmieniło się w przepyszne pierniki o różnych kształtach. Część mieszkańców wykonywała również ozdoby świąteczne na choinkę która stanęła na świetlicy.


W sobotnie popołudnie odbyła się uroczysta wigilia dla wszystkich, podczas której nie mogło zabraknąć pysznych pierogów, kapusty z grzybami i wielu innych pyszności. Po wiglili przyszedł czas na podarunki. Św. Mikołaj rozdał prezenty ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusza Szymanka oraz paczki ze słodkościami ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Żydowa. Przy przepięknych polskich kolędach spotkanie nabrało bardzo rodzinnej atmosfery.

- W imieniu własnym jak i Rady Sołeckiej chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby te dwa dni miały taki a nie inny charakter. Serdeczne podziękowania składamy na ręce pana burmistrza Tadeusza Szymanka, pana Leszka Bone prezesa TPŻ, Nadleśnictwu Czerniejewo za przepiękną choinkę oraz Mieszkańcom Sołectwa Gębarzewo za tak liczne przybycie i pomoc w organizacji spotkania – mówi Tomasz Ryszczuk, sołtys sołectwa Gębarzewo.

Ostatnio zmienianysobota, 10 grudzień 2016 22:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.