http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bezdomni z Gniezna pielgrzymowali na Jasną Górę

Stowarzyszenie „DOM” w Gnieźnie -  jak co roku - otrzymało zaproszenie od Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej na kolejną XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Dla Bezdomnych Na Jasną Górę, która odbyła się 12 listopada. - Byliśmy już kilkakrotnie wraz z ks. dyrektorem Krzysztofem Stawskim na tej pielgrzymce. W tym roku pojechaliśmy także. Koszty pielgrzymki pokrył jak zawsze Caritas – mówi Maria Chwiałkowska-Grygiel, sekretarz Stowarzyszenia „DOM” w Gnieźnie.


12 listopada, wcześniej rano, o godz. 5.00 bezdomni z obydwu domów Stowarzyszenia, razem z kadrą, łącznie ok. 50 osób, wyruszyli autokarem do Częstochowy. - Bardzo dobry kierowca Pan Grzegorz dowiózł nas na miejsce i o godz. 9.30 byliśmy na miejscu. Poszliśmy się pokłonić Jasnogórskiej Pani do Kaplicy a następnie wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na wałach – relacjonuje M. Chwiałkowska-Grygiel.

O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta msza św. w Kaplicy przed Cudownym Obrazem w intencji osób bezdomnych oraz ich opiekunów i osób zaangażowanych w pomoc drugiemu potrzebującemu człowiekowi. Mszy przewodniczył ks. Marian Subocz a homilię wygłosił ka. abp Wacław Depo. Po mszy św. każdy mógł przejść wkoło ołtarza i z bliska ukłonić się Jasnogórskiej Pani. Na zakończenie podczas zasłonięcia obrazu zagrzmiały fanfary. Były łzy wzruszenia i szczęścia.

- Byliśmy również w pięknej Bazylice, zwiedziliśmy Bastion Św. Rocha połączony ze Skarbcem Pamięci Narodowej a także zbrojownię i piękne historyczne  wota w Skarbcu Jasnogórskim. Wszyscy byli zachwyceni. Na zakończenie był posiłek i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Było to niezapomniane przeżycie. Dziękujemy Marce Bożej i gnieźnieńskiemu Caritas – dodaje M. Chwiałkowska-Grygiel.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.