http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe komputery dla szkoły w Lednogórze

Wyróżniony Nowe komputery dla szkoły w Lednogórze

Kilkadziesiąt komputerów stacjonarnych trafiło do dwóch wielkopolskich placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze i Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie. Sprzęt podarowany im przez Bridgestone Poznań posłuży m.in. do prowadzenia zajęć informatycznych czy nauki wychowania komunikacyjnego.


W najbliższej przyszłości w Szkole Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze zostanie zmodernizowana pracownia komputerowa, a w planach jest również przebudowa biblioteki szkolnej oraz wprowadzenie E-dziennika. Z kolei w Przeźmierowie komputery już służą uczniom (jako wyposażenie sali komputerowej dla najmłodszych dzieci).

Bezpieczeństwo to podstawa
– Trudno wyobrazić sobie realizację wszystkich naszych planów bez odpowiedniego wsparcia. Komputery, które otrzymaliśmy od Bridgestone Poznań pomogą nam w szybszym osiągnięciu naszych celów – mówi Joanna Filipiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Lednogórze. – Zmiana dotychczasowych komputerów na nowszy sprzęt znacznie polepszy dostęp dzieci do informacji i jeszcze bardziej zwiększy jakość nauczania. Uczniowie będą mogli rozwijać też swoje talenty informatyczne i umiejętności z innych dziedzin – dodaje.

Obecnie szkoła w Lednogórze stawia nie tylko na promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, ale również bezpiecznego korzystania z Internetu. Nauka od najmłodszych lat obejmuje wiedzę z zakresu zdrowej pracy przy komputerze (np. w ramach programu „Małe Sieciaki-bezpieczne dzieciaki”). Lednogórscy uczniowie mają na koncie wysokie wyniki na sprawdzianach szóstoklasisty, kwalifikują się do etapów wojewódzkich i finałów olimpiad.

Na zajęciach komputerowych uczniowie ze szkoły z Lednogóry korzystają z różnych programów edukacyjnych dotyczących m.in. bezpieczeństwa na drodze.

– Realizując działania na rzecz najbliższego otoczenia bardzo często bazujemy na informacjach od naszych pracowników, którzy wskazują nam konkretne placówki i ich potrzeby – mówi Paweł Nowaczyk, dyrektor HR Bridgestone Poznań. –  Szkoły w Lednogórze i w Przeźmierowie to uczestnicy naszej kampanii edukacyjnej „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, dlatego tym bardziej cieszymy się, że przekazany sprzęt zostanie wykorzystany również do nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Mamy też nadzieję, że przyda się on dzieciom  w nauce innych umiejętności – podsumowuje.

Grupa Bridgestone
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie w których produkowane są opony o markach Bridgestone, Firestone, Dayton. Łączne  zatrudnienie w koncernie przekracza 144 000 pracowników
Bridgestone był wyłącznym dostawcą opon dla F1 w latach 2007-2010, natomiast do 2015 z powodzeniem angażował się również w wyścigi motocyklowe Moto GP. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia 12 500 pracowników. W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki,  spółkę sprzedażową Bridgestone Sales Polska oraz centrum usług wspólnych Bridgestone European Business Services. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon do samochodów osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland  w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce zajmują się produkcją wyrobów gumowych. http://www.bridgestone.pl

Bridgestone Poznań
Fabryka w Poznaniu powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Pracuje w niej ponad 1700 osób. Dzienna produkcja sięga ok. 30 tys. sztuk opon. Bridgestone Poznań jako pierwszy i jedyny w Europie spośród wszystkich fabryk Bridgestone produkuje opony typu Run Flat. Zakres produkcji zakładu jest rozległy - obecnie w fabryce powstaje prawie 500 rodzajów wysokiej jakości radialnych opon do samochodów osobowych oraz 4x4  o rozmiarach od 14 do 21 cali. Produkty fabryki trafiają do 44 krajów na całym świecie. Połowa z nich produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów, w tym europejskich marek segmentu premium i prestige.

Ostatnio zmienianywtorek, 20 wrzesień 2016 10:45

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.