http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Teraz Gniezno – promujmy nasze lokalne produkty

Wyróżniony Teraz Gniezno – promujmy nasze lokalne produkty

Gnieźnieński Rynek w sobotę ponownie tętnił życiem, a wszystko spowodowane było tym, że swoje produkty postanowili mieszkańcom Pierwszej Stolicy Polski zaprezentować lokalni wytwórcy.


Pod hasłem „Teraz Gniezno – Wspieramy Lokalną Przedsiębiorczość” w Gnieźnie odbyła się dziś impreza, która promowała produkty lokalnej przedsiębiorczości. - To jest powrót do pewnego pomysłu, który narodził się chyba w 2002 roku. Do produktów lokalnych przedsiębiorców, którzy dzisiaj wystawili swoje stoiska dołączyliśmy naklejki z hasłem „Teraz Gniezno”. Celem tej akcji jest promocja, wspieranie i pokazywanie, że kupowanie lokalnych produktów wspiera nie tylko lokalna przedsiębiorczość, ale przede wszystkim tworzy miejsca pracy, a co za tym idą podatki, które zostają tutaj na miejscu – tłumaczy Piotr Gruszczyński, przewodniczący oddziału Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gnieźnie. - To jest początek pewnego cyklu rzeczy, które będą się działy, bo 21 października odbędzie się forum gospodarcze z wójtami, burmistrzami i prezydentem Gniezna. W przyszłym roku w okolicach Imienin Miasta Gniezna chcielibyśmy wrócić do Targów Przedsiębiorczości, co zresztą zaproponował mi pan prezydent, który chciałby powrotu tej imprezy na scenę samorządową – zapowiada P. Gruszczyński.

Impreza została już tym razem zorganizowana z mnóstwem dodatkowych atrakcji, bo oprócz straganów promocyjno-handlowych uruchomiono także punkt oddawania krwi, zamki dmuchane dla dzieci, wystawę licznie przybyłych pojazdów zabytkowych. Niektórych wystawców można było namówić tym razem nawet na krótką przejażdżkę. - To jest nasz jedyny zabytkowy pojazd mechaniczny, bo zajmujemy się kolekcjonowaniem zabytkowych powozów. A ten Rolls Roys, to jest tylko takie inne natchnienie. Model został wyprodukowany w 1969 roku, a my nabyliśmy go pięć lat temu – opowiada małżeństwo Stanisława i Bogusław Łowińscy, właściciele  ekskluzywnego samochodu, którym udało się nam przejechać kilka przecznic Gniezna.  

Swoje stoiska, obok pszczelarzy i rękodzielników wystawili przede wszystkim wytwórcy żywności, która staje się powoli coraz modniejsza. - Nam zależy, że uświadamiać klientów, jak ważne jest to, żebyśmy w swoim codziennym życiu zwracali uwagę na to, co jemy i żebyśmy starali się konsumować rzeczy, które są wytwarzane w sposób naturalny czy przetwarzane bez dodawanie chemii, bo takie wszechobecne w naszych czasach produkty powoduje mnóstwo chorób cywilizacyjnych – mówi Katarzyna Jórga, prezes Stowarzyszenia „Światowid”, które uruchomiło kilka miesięcy temu Spółdzielnię Socjalną „Domowe Przysmaki”.

- W naszym inkubatorze kuchennym zajmujemy się przetwórstwem produktów spożywczych i robimy to w sposób naturalny bez używania tzw. konserwantów i innych tego typu dodatków. Dziś pokazujemy, że można pić pyszne i zdrowe lemoniady czy koktajle, które są do tego bardzo pożywne. Wyrabiamy także: soki, syropy, konfitury, a także zaczynamy produkcję żywności skierowanej do diabetyków. W naszej gamie są też produkty dla osób mających problem z przyswajaniem produktów z jajami, mlekiem czy tłuszczami, a nawet glukozą. Dzisiaj oferujemy właśnie ciasto bezglukozowe, które jest robione na kaszach i ciasto bez dodatku jaj i tłuszczów, tj. typowo wegetariańskie – informuje K. Jórga.

Czy te promocyjne działania rzeczywiście przyczynią się do rozwoju marki lokalnych produktów, o tym przekonamy się dopiero w przyszłości. Sami pomysłodawcy są już dziś jednak optymistami. - Każde działania o charakterze promocyjnym powodują, że bardziej dostrzegamy to, co nam się przez promocję pokazuje. Bardzo często słyszę, jak niektórzy oglądając w telewizji reklamę twierdzą, że są na to uodpornieni. To jest nie prawda, bo statystyki pokazują absolutnie coś innego i fachowcy w tej dziedzinie jasno wypowiadają się na ten temat. Więc promujmy te nasze produkty lokalne, bo efekt może być tylko taki, że ich sprzedaż powinna wzrosnąć – podsumowuje Piotr Gruszczyński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.