http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Cywilna Obrona Kłecka 1939: 9 września

Wyróżniony Cywilna Obrona Kłecka 1939: 9 września

Wznowienie walk i wściekły niemiecki atak na broniące się Kłecko były tylko kwestią czasu. W Komendzie Obrony Narodowej najbardziej obawiano się manewru oskrzydlającego (obejścia obu jezior), okrążenia i uderzenia na miasto od strony południowo – wschodniej. Niestety, najczarniejsze przewidywania Obrońców wkrótce się potwierdziły.

Czytaj więcej

8 komentarzy

 • Dawid Jung
  Dawid Jung poniedziałek, 10, wrzesień 2018 11:49 Link do komentarza Raportuj

  Panie Szczepanie, co prawda swoją opinię wyraziłem pod art. "CYWILNA OBRONA KŁECKA 1939: 8 WRZEŚNIA", ale ludzie mają rację, proszę już tak nie prowokować. Jest spora różnica między kulturalną rozmową a ustnym wylewaniem pomyj, w dodatku na tych, którzy poświęcili swoje życie za Polskę. Proszę nie bawić się w sędziego. Pozdrawiam.

 • Adam Wojtkowiak
  Adam Wojtkowiak poniedziałek, 10, wrzesień 2018 11:40 Link do komentarza Raportuj

  Niech pan nie prowokuje czytelników

 • Szczepan
  Szczepan poniedziałek, 10, wrzesień 2018 11:14 Link do komentarza Raportuj

  Cóż, "bohaterstwo" kolejnych Kłeckowiaków się nam objawiło w całej swej krasie. Ja, w przeciwieństwie do tych anonimowych gieroji, nie wstydzę się ani swoich przekonań, ani też nazwiska i raz jeszcze pytam, czy pozbawiony sensu akt, który doprowadził do tragedii wielu niewinnych ludzi zasługuje na pochwałę, czy też nie. Wszystkich zaś współczesnych bohaterów z mysiej dziury, którzy wstydzą się tutaj podpisać, ostrzegam przed wyrażaniem gróźb pod moim adresem.. Szczepan Kropaczewski

 • Szczepan
  Szczepan poniedziałek, 10, wrzesień 2018 10:24 Link do komentarza Raportuj

  Szanowny panie Piotrze! Trzeba wiele złej woli albo braku wyobraźni, żeby mnie oskarżać o złą wolę w ocenie tego, co tam się wydarzyło. Ja jestem daleki od takiej postawy, ale też nie jestem pozbawiony poczucia realizmu i niestety, ale nie podzielam pańskiego entuzjazmu w posyłaniu setek niewinnych ludzi na rzeź, której kierujący tą akcją ludzie musieli się spodziewać, jeżeli byli przy zdrowych zmysłach. Jeżeli Pan uważa, że tak powinni się zachować mieszkańcy każdej wioski i miasteczka w 39 roku, to gratuluję Panu wyobraźni.Inną kwestią jest to, co napisałem wcześniej o moim koledze, który za swoją - według Pana bohaterską postawę - uniknął odpowiedzialności i scedował ją na tych, którzy się takim "bohaterstwem" nie odznaczyli, a były to niejednokrotnie zwykłe dzieci. Reasumując, ja oddaję cześć wszystkim ofiarom, ale wprost potępiam tych, którzy posłali tych biednych ludzi na pewną i bezsensowną śmierć.
  Szczepan Kropaczewski

 • Bartek
  Bartek poniedziałek, 10, wrzesień 2018 10:23 Link do komentarza Raportuj

  Panie Szczepanie niech Pan się nie wtrąca w historię Kłecka! Interesuje się Pan historią gminy Czerniejewie to niech się Pan na tym skupi! Pozdrawiam!

 • Kłeckowiok
  Kłeckowiok poniedziałek, 10, wrzesień 2018 10:03 Link do komentarza Raportuj

  Pan obraża swoimi komentarzami pamięć o naszych ziomkach z Kłecka, stąd niech Pan nie chce byśmy zaczęli odpowiadać na Pańskie komentarze, bo większość z naszych odpowiedzi administrator zapewne nie opublikuje ze względu na przekleństwa które w Pana kierunku polecą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie życzę Panu miłego dnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Piotr Domański
  Piotr Domański poniedziałek, 10, wrzesień 2018 09:50 Link do komentarza Raportuj

  Szanowny Panie Szczepanie!
  Nikt z Kłecka nie komentuje, bo my Kłecczanie jesteśmy dumni z naszych obrońców z września 1939 r. co pokazujemy co roku obchodząc to doniosłe wydarzenie, a w tym roku dodatkowo organizując w niedzielę Bieg Szlakiem Obrońców Kłecka. Dlatego nie będziemy się z Panem tutaj spierać, bo my wiemy swoje o tym, co się wydarzyło we wrześniu 1939 r. Nas Panie Szczepanie dziwi Pana podejście do naszych bohaterów, ale że jest demokracja to może Pan sobie pisać co chce. My wiemy swoje o naszych obrońcach Kłecka i będziemy o nich co roku pamiętać! Cześć Ich Pamięci!

 • Szczepan
  Szczepan poniedziałek, 10, wrzesień 2018 08:21 Link do komentarza Raportuj

  Zadziwia mnie postawa tzw. "opinii publicznej" wyrażona w kontekście odbioru powyższego tekstu. Dopiero co użyłem zwrotu > wyrażona czyli nic. Czy to jednak nie jest wyrażeniem opinii? - Dobrze, ale o czym? Czy o samym tekście, czy też o tragedii którą tutaj Autor nam przypomina. Ja dziwię się najbardziej mieszkańcom Kłecka, gdzie niewątpliwie też IL.pl czytają. Czy nikt tam nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie? Ja napisałem włośnie trzeci komentarz o tym wydarzeniu i doczekałem się nawet jednej akceptującej wypowiedzi. Tym razem tekst otworzyło ponad dwa tysiące Czytelników i nic. Zdumiewające.
  Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.