http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Witaj szkoło!

Wyróżniony Witaj szkoło!

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty. We wszystkich placówkach oświatowych na terenie Polski zabrzmiał dzisiaj pierwszy dzwonek. My odwiedziliśmy z tej okazji Szkołę Podstawową nr 9 w Gnieźnie, gdzie w uroczystej akademii uczestniczył m. in. prezydent Tomasz Budasz.


Szkoła Podstawowa nr 9 została objęta dość dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi, które sfinansowano z budżetu miejskiego, co było widoczne nie tylko dla nas. Dzieci wychodzące z wnętrza budynku na dziedziniec placówki, w której się uczą były pod dużym wrażeniem zastanych zmian. Nową kostką brukową pokryto cały plac stanowiący zaplecze szkolne. - Czekaliśmy na ten nowy dziedziniec wiele lat i to dla nas jest wielką niespodzianką, bo decyzja o jego powstania zapadła zaledwie w maju. Z niedowierzaniem patrzyłam na to, co dzieje się na tym dziedzińcu przez ostatnie miesiące. Do końca nie byłam pewna, czy zostanie on oddany do użytku przed 1 września. Jak widać, udało się i wszyscy jesteśmy szczęśliwi – mówi Arleta Wojdanowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie.

Za dziedzińcem i nowym trawnikiem ulokowana została ponadto nowa strefa sportowa. Planowane są już także kolejne inwestycje. - Tam jest piękna nowa bieżnia i skocznia w dal. Trwają jeszcze inne prace, bo pan prezydent dołożył nam trochę pieniędzy, żebyśmy mogli także wyremontować wjazd. Za tym pójdą jeszcze inne inwestycje, bo powstanie u nas wkrótce także miasteczko ruchu drogowego oraz plac zabaw. Będą również kolejne inwestycje, ale dopiero przyjdzie czas na to, żeby o nich mówić – opowiada dalej A. Wojdanowicz. W nowym roku szkolnym na terenie tej placówki będzie funkcjonowało trzydzieści oddziałów. - Klasa pierwsza jest tylko jedna i ona będzie liczyła tylko 19 uczniów. Dzięki temu jednak dzieci będą uczyły się w bardziej komfortowych warunkach – dodaje.
 
W placówkach oświatowych, którymi kieruje Urząd Miejski w Gnieźnie, czyli w żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach będzie uczyło się ok. 6 tysięcy dzieci oraz młodzieży. - To dla nich przygotowujemy te wszystkie inwestycje, które w tym roku szacujemy na ponad pięć milionów złotych. A ta szkoła wreszcie doczekała się infrastruktury z prawdziwego zdarzenia, czyli bieżnie do biegania i oddawania skoków w dal, a także prawidłowo wybrukowana powierzchnia dziedzińca. To jest także ważne, żebyśmy oprócz tej dobrej kadry, którą stanowi prawie 450 nauczycieli zapewnić również to, aby nasi uczniowie mieli miejsca na zewnątrz do odpoczynku i aktywnego spędzania czasu, godne i na miarę XXI wieku – uważa Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Gospodarz miasta, który tym razem uczestniczył w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego właśnie w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie przemawiał także do wszystkich uczestników uroczystej akademii. - Wszystkim uczniom życzę miłego, dobrego i pożytecznego roku szkolnego. Nauczycielom i pracownikom obsługi życzę dobrej i owocnej pracy, abyście nie tylko nauczali i wychowywali, ale także kształtowali tych młodych ludzi, by wyrośli na wspaniałych Gnieźnian, na wspaniałych Polaków – mówi w swoim krótkim wystąpieniu prezydent Budasz.

Wraz z pierwszym po wakacjach dzwonkiem szkolnym odbyła się także mniejsza uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, która została poświęcona pamięci Tadeusza Czaprowicza, wieloletniego nauczyciela i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, który zmarł cztery lata temu. - To jest piękny gest, za który należą się podziękowania dla pana prezydenta i pani dyrektor, że umożliwili nam, jako rodzinie umieszczenia takiej tablicy pamiątkowej na budynku, w którym dziadek mieszkał i przy szkole, którą dziadek zakładał – mówi Mateusz Klejborowski, wnuk Tadeusza Czaprowicza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.