http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Większe pieniądze na „Działaj Lokalnie”

Wyróżniony Większe pieniądze na „Działaj Lokalnie”

Za nami konkurs grantowy, w ramach którego wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości w ramach programu „Działaj Lokalnie”, który tradycyjnie już wspiera i współorganizuje Stowarzyszenie Światowid.


Realizowany już od ponad 15 lat program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którą pod hasłem „Działaj Lokalnie” organizuje na terenie całego kraju Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce doczekał się kolejnej edycji. - Wczoraj oficjalnie podpisaliśmy umowę z szesnastoma grantoodbiorcami w ramach tego programu. Nowością jest fakt, że w tym roku zdecydowanie zwiększono pulę pieniędzy – mówi Katarzyna Jórga, prezes Stowarzyszenia Światowid, które od 8 lat jest partnerem tego programem.

Dodajmy, że wkład własny ze środków stowarzyszenia sięgnął w tym roku sumy 42 tysięcy złotych. - Coraz więcej pieniędzy nasze stowarzyszenie dokłada dzięki współpracy z darczyńcami, sponsorami oraz z własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu w tym roku mamy razem na granty rekordową kwotę 79 tysięcy złotych. Takiej kwoty do tej pory nasze stowarzyszenie na granty w ramach programu „Działaj Lokalnie” jeszcze nie przeznaczało – zaznacza.

Program ten będzie realizowany na terenie następujących gmin: Czerniejewo, Kiszkowo, Kostrzyn, Orchowo, Niechanowo, Trzemeszno, Witkowo i Komorniki. Projekty, które otrzymały dotację będą realizowane w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. Celem programu jest aktywizowanie społeczności lokalnych wokół różnych celów o charakterze tzw. dobra wspólnego. - W ramach tego projektu będzie realizowanych w tym roku szesnaście pomysłów na terenie siedmiu gmin – przypomina K. Jórga.

Co można powiedzieć o poszczególnych projektach? - Projekty są przeróżne i wszelakie. Jest kilka rzeczy inwestycyjnych, jak np. tworzenie przestrzeni rekreacyjnych na terenie gminy Czerniejewo i gminy Komorniki. Jest bardzo dużo zajęć warsztatowych i edukacyjnych, nieformalnych. Mamy zajęcia integracyjne, np. w Witkowie będą to zajęcia dotyczące przyrody i bezpieczeństwa podczas przebywania na kąpieliskach – wymienia kilka z nich.

Podczas IX edycji programu „Działaj Lokalnie” zgłoszone zostały 22 wnioski, z czego tylko wspomnianych szesnaście uzyskało akceptację. Nabór zakończył się 15 maja, potem przystąpiono do oceny każdego z nich i podpisano umowy z wybranymi. Niebawem poznamy bliższe szczegóły dotyczące realizacji poszczególnych projektów.

Poniżej prezentujemy pełną listę zaakceptowanych projektów:
„Człowiek a środowisko” - gmina Czerniejewo, Witkowo, Niechanowo
„Sarna to nie żona jelenia” - gmina Kiszkowo
„Park śniadaniowy” - gmina Komorniki
„Każde pokolenie ma teraz swój czas” - gmina Czerniejewo
„Zagrajmy na żywo, kreatywny sposób na wakacje” - gmina Orchowo
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, a przecież ciekawą historię macie” - gmina Kiszkowo
„Wszystkie drogi prowadza do gaju” - gmina Witkowo
„Spotkajmy się razem na leśnym skwerze” - gmina Czerniejewo
„Tworzymy alejki w Parku Dworskim” - gmina Niechanowo
„Umiem pływać, kąpię się bezpiecznie” - gmina Witkowo
„Strefa rekreacyjno-edukacyjna nad jeziorem Rosnowieckim” - gmina Komorniki
„Udoskonal swoje ciało i umysł” - gmina Kiszkowo
„Trzuskołońska dekoratornia” - gmina Niechanowo
„Umiem, działam i ratuję” - gmina Trzemeszno
„Rewitalizacja terenów wokół stawów w Plewiskach” - gmina Komorniki
„Gotowanie pod chmurką” - gmina Orchowo
Ostatnio zmienianywtorek, 31 maj 2016 11:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.