http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Seniorzy z Niechanowa umieją się cieszyć z życia

Wyróżniony Seniorzy z Niechanowa umieją się cieszyć z życia

Po raz trzeci - w ramach obchodów Dni Niechanowa - w Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się seniorzy gminy Niechanowo. - Życie seniora toczy się zazwyczaj między rezygnacją a wyzwaniem i Państwo dzisiaj to wyzwanie podjęliście, co znaczy, że macie wolę bycia aktywnymi mieszkańcami naszej gminy, że cenicie sobie życie i umiecie się z niego cieszyć – powiedziała Grażyna Kozanecka, pomysłodawczyni spotkania.


Powitania dokonali: Eugeniusz Zamiar, wójt gminy, współorganizator uroczystości, który dziękując seniorom za ich wkład i pracę na rzecz lokalnej społeczności, podkreślił  rangę i znaczenie ludzi w podeszłym wieku i pomysłodawczyni Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, która powiedziała: - Życie każdego człowieka dzieli się na kilka etapów ale ten w podeszłym wieku chyba jest najtrudniejszym. Życie seniora toczy się zazwyczaj między rezygnacją a wyzwaniem i Państwo dzisiaj to wyzwanie podjęliście, co znaczy, że macie wolę bycia aktywnymi mieszkańcami naszej gminy, że cenicie sobie życie i umiecie się z niego cieszyć. A my jako organizatorzy tylko Wam w tym pomogliśmy. Musimy zacząć ponownie budować relacje wielopokoleniowe, by starsi i młodsi żyli ze sobą a nie obok siebie.

Spotkanie uświetniła Elżbieta Bednarczyk, aktorka, tancerka i pisarka, która na zaproszenie Małgorzaty Trzaskowskiej, dyrektor Biblioteki Publicznej recytowała piękne i wzruszające wiersze oraz opowiadała o przyrodzie, klimacie i zwyczajach Australii.

Nie mogło zabraknąć występu grupy śpiewaczej „Róża” z Niechanowa, która wprowadziła seniorów w radosny klimat. Przy słodkim poczęstunku członkini Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej - Patrycja Rybarczyk umiliła spotkanie piosenką biesiadną, przy której sala GOK-u wypełniona po brzegi, rozbrzmiewała do późnych godzin.

Organizatorzy na zakończenie przywołali słowa św. Jana Pawła II  „Bez zniechęcenia kontynuujcie Waszą drogę i niech radość będzie w sercach waszych”. W sposób szczególny G. Kozanecka dziękowała: Teresie Jastrzębskiej, Irenie Zamiatała, Karolowi Walczakowi, Agacie Zybała i paniom ze SRZN- Annie Grabowskiej, Halinie Poradka i Danucie Pożegowiak.

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 20 maj 2016 21:34

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.