http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianie chcą, aby ul. Rzeźnicka stała się deptakiem!

Wyróżniony Gnieźnianie chcą, aby ul. Rzeźnicka stała się deptakiem!

Już wiadomo, ul. Rzeźnicka będzie przerobiona na deptak. Za takim rozwiązaniem głosowała przygniatająca większość spośród 160 osób, które wzięło udział w przeprowadzanej ankiecie. Prace nad stworzeniem projektu. Dziś poznaliśmy kilka opinii mieszkańców na temat tego pomysłu oraz dowiedzieliśmy się, na kiedy planowana jest finalizacja całego projektu.


Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące planów utworzenia deptaku przy ul. Rzeźnickiej w Gnieźnie. Dzisiaj na deptaku przy wlocie w ulicę, która ma niebawem zostać przemieniona odbył się briefing prasowy, na którym podsumowano działania idące w tym kierunku. - Te konsultacje, które trwały około miesiąca, odpowiedziały nam na pytanie, że mieszkańcy są za tym, aby ul. Rzeźnicka była deptakiem – informuje Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który zaznacza, że po raz pierwszy skorzystał z takiej formy konsultacji społecznych. - Myślę, że to jest ważne, aby mieszkańcy partycypowali w tym wszystkich rzeczach, które się powinny wydarzyć dla nich. Pytanie to skierowaliśmy do mieszkańców zarówno w formie otwartej, ale również do wszystkich mieszkańców tej ulicy i osób mających tutaj swoje firmy i nieruchomości – dodaje.

Plany dotyczące zmian na ulicy Rzeźnickiej przedstawiono ponad miesiąc temu. Nowy deptak ma mieć 8 metrów szerokości i będzie podzielony na dwie części. Na szerokości 5 metrów będzie wydzielony pas, który umożliwi dojazd mieszkańców do nieruchomości i dostaw towarów. Pozostałe 3 metry zostaną przeznaczone na ogródki dla usług i gastronomii. - Musimy ożywiać tę tkankę miejską, a ta ulica właśnie w bardzo dobry sposób może się wpisać w ożywianie centrum miasta – uważa prezydent Pierwszej Stolicy Polski. - Przedłużamy ten deptak, przedłużamy to bicie serca. Chcemy, aby ta ulica też ożyła i abyśmy mogli mieć tu wspaniały deptak – kontynuuje.

Prezydent Gniezna podczas spotkania z dziennikarzami przypomniał także szczegóły projektu, który już wcześniej omawiano. - Na pewno na tej ulicy znajdą się także stojaki dla rowerów, ławki, zieleń w donicach, kostka brukowa i podświetlenia. Myślę, że będzie to stanowiło świetne rozwiązanie architektoniczne i ta nasza substancja miastotwórcza będzie bardzo ładna – mówi T. Budasz.

W sumie oddano 160 głosów, a wśród nich pojawiło się także kilka opinii, które dziś mieliśmy okazję poznać - Obecnie Rzeźnicka, to smutna i zapchana samochodami ślepa uliczka. Rewitalizacja jest wyjątkową szansą utworzenia z niej urokliwego zaułka, czerpiącego z przykładów rozwiązań stosowanych z powodzeniem w Europie Zachodniej. To pozytywna zmiana wizerunku, która przyniesie nowe możliwości i podniesienie atrakcyjności miasta dla turystów. Ścisłe centrum miasta powinno być zamknięte dla pojazdów mechanicznych. Ulica nie będzie straszyła, zyska nowe oblicze – cytuje dalej kilka głosów wyrażonych opinii.

Jak dowiadujemy się na koniec, 3 proc. negatywnych opinii na ten temat było argumentowanych m. in. utratą miejsc do parkowania. - W związku z powyższym decyzja jest taka: w tym roku przystępujemy do opracowania projektu i dokumentacji technicznej tej ulicy, a w przyszłym roku nastąpi wykonawstwo – zapowiada T. Budasz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.