http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pamiętali o Janie Pawle II

Wyróżniony Pamiętali o Janie Pawle II

W świetlicy wiejskiej w Gębarzewie oraz na błoniach Żydowa, w miejscu gdzie w 1979 roku lądował papież Jana Paweł II odbyło się wczoraj spotkanie pod hasłem „Gminne spotkanie z poezją i piosenką Jana Pawła II”. Okazją była jedenasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II.


Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej, która zaczęła się o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie, odbył się „Gminne spotkanie z poezją i piosenką Jana Pawła II”. W ramach tego spotkania czytane były wiersze Papieża – Polaka, a czyniły to m.in. Tadeusz Szymanek, burmistrz Czerniejewa, Jan Kulpiński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo, radne Anna Sanok, Halina Frejda, Leszek Bone, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Żydowa oraz mieszkańcy sołectw Gębarzewo, Nidom i Kosmowo, a także członkowie TPŻ. Słowo do zebranych w świetlicy skierował także ks. Krzysztof Prus, proboszcz parafii w Żydowie.

Następnie rozdano nagrody w gminnym konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II na zawsze w sercach naszych”, które ufundował i wręczył burmistrz Tadeusz Szymanek. Laureatów wyłoniła komisja w składzie: Grażyna Kulpińska, przewodnicząca Komisji, wiceburmistrz Czerniejewa, Zofia Szelewska, Dorota Ryszczuk i Halina Frejda.

Nagrodzeni zostali:
kategoria osoby dorosłe: I miejsce: Marta Bączyk – Pakszyn, II miejsce: Monika Basińska – Żydowo; kategoria gimnazjum: I miejsce: Paweł Szymański – Żydowo, II miejsce: Marta Kownacka – Żydowo, III miejsce: Jakub Kościański – Żydowo, wyróżnienie Gimnazjum: Szymon Kostecki, Łukasz Sanok, Joanna Kosz – Żydowo; kategoria szkoła podstawowa: I miejsce: Kornelia Basińska – Żydowo, II miejsce: Noemi Jezierska – Lipki, III miejsce: Nikodem Krych – Żydowo, wyróżnienie Szkoła Podstawowa: Julia Basińska – Żydowo.

Po zakończonym spotkaniu w świetlicy mieszkańcy Gębarzewa wraz z innymi uczestnikami spotkania wybrali się - jak co roku - na nocną wędrówkę do miejsca lądowania Jana Pawła II gdzie od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Żydowa przygotowuje wieczorne czuwanie i wspólny śpiew.

- Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom spotkania za obecność. Panu Burmistrzowi za objęcie patronatu nad wydarzeniem oraz za ufundowane nagrody, osobą, które czytały poezję oraz zespołowi za oprawę muzyczną. Towarzystwu Przyjaciół Żydowa za współorganizację wydarzenia, mieszkańcom sołectwa Gębarzewo za pomoc w organizacji spotkania – mówi Tomasz Ryszczuk, sołtys Gębarzewa.

Warto w tym miejscu dodać, że oprawę muzyczną spotkania w świetlicy zapewnili: Joanna Kosz, Natalia Strużyńska i Mateusz Piotrowski. Ponadto od strony organizacyjnej pomagali: Agnieszka Jóźwiak, sołtys Dorota Ryszczuk wraz z mieszkańcami Nidomia i sołtys Jarosław Trafny wraz z mieszkańcami Kosmowa.

 

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 02 kwiecień 2017 23:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.